I liga: Porażka Energi Pekpol z finansowym potentatem ligi

Siatkówka 26 października 2013 Komentarzy

Nie udało się siatkarzom Energi Pekpol Ostrołęka zdobyć punktów w meczu piątej kolejki I ligi. Podopieczni Andrzeja Dudźca przegrali u siebie z MKS Banimex Będzin 1:3. Szczególnie emocjonujące były dwie pierwsze partie, zakończone po długich wymianach.

Wystarczy spojrzeć na wyniki dwóch pierwszych setów by zobaczyć jak pasjonujące było to widowisko. Niestety, w obu partiach lepsi okazali się goście, mający w swoich szeregach tak znakomitych siatkarzy jak 306-krotny reprezentant Polski Andrzej Stelmach, który został wybrany MVP meczu. W trzecim secie gospodarze wreszcie zaczęli grać na dobrym poziomie i okazali się wyrażnie lepsi od MKS. W czwartym secie role się jednak odwróciły i to goście wyjechali z Ostrołęki z kompletem punktów.

Kolejne spotkanie podopieczni Andrzeja Dudźca rozegrają 7 listopada w Suwałkach z tamtejszym Ślepskiem. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00 i będzie transmitowane przez telewizję Orange Sport.

Energa Pekpol Ostrołęka - MKS Banimex Będzin 1:3 (32:34, 26:28, 25:17, 16:25)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Jacyszyn, Kowalczyk, Szczygielski, Owczarz, Mihułka (libero) oraz Obrębski, Boruch, Przybylski, Wierzbicki, Białek.

MVP: Andrzej Stelmach (MKS Banimex Będzin)