III liga: Niewykorzystana szansa siatkarek Nike

Siatkówka 27 marca 2015 Komentarzy

Siatkarki Nike Ostrołęka nie wykorzystały wielkiej szansy na grę w finale III ligi mazowieckiej. Podopieczne Tomasza Pakieły przegrały rewanżowy mecz z Ósemką Siedlce 0:3 i odpadły z dalszej rywalizacji na etapie półfinałowym.

Zawodniczki Nike przystępowały do meczu w dobrych nastrojach po pewnym zwycięstwie 3:1 na własnym parkiecie. Do zapewnienia sobie gry w finale potrzebowały więc wygrania dwóch setów, lub jednego przy korzystnym bilansie "małych punktów".

Mecz rozpoczął się od prowadzenia zawodniczek Nike, jednak w miarę upływu czasu w pierwszym secie to siedlczanki dochodziły do głosu. W końcówce więcej spokoju zachowały gospodynie i mogły cieszyć się z wyjścia na prowadzenie. Druga odsłona była popisem Ósemki - siatkarki z Siedlec postawiły na mocną zagrywkę, czym kompletnie zaskoczyły ekipę przyjezdną. Słabsza dyspozycja Nike w przyjęciu znalazła odzwierciedlenie w wyniku seta, który został wysoko wygrany przez Ósemkę.

Do trzeciej odsłony ostrołęczanki przystępowały pod dużą presją, musiały go wygrać by móc jeszcze marzyć o awansie do finału. Wszystko szło zgodnie z planem, gdyż podopieczne trenera Pakieły od samego początku posiadały inicjatywę. Siatkarki znad Narwi prowadziły nawet 19:14 i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać im wygranej w trzecim rozdaniu. Niestety, wtedy kapitalną zagrywką popisała się jedna z siatkarek Ósemki - siedem punktów z rzędu oznaczało prowadzenie gospodyń. W końcowych fragmentach seta trwała zacięta walka o przedłużenie tego spotkania. Ostatecznie to jednak Ósemka Siedlce zakończyła seta zwycięsko, wygrywając cały mecz 3:0 i ciesząc się z awansu do finału III ligi.

Dla siatkarek Nike sezon ten był niezwykle udany, gdyż wygrały one swoją grupę w rundzie zasadniczej, jak burza przeszły też pierwszą fazę play-off. Wydaje się jednak, że w szeregach Nike pozostanie lekki niedosyt, gdyż awans do finału był na wyciągnięcie ręki. Młode zawodniczki ostrołęckiej drużyny nabrały jednak cennego doświadczenia i z pewnością w przyszłym sezonie również będą liczyć się w walce o awans.

ÓSEMKA Siedlce - NIKE Ostrołęka 3:0 (25:23, 25:14, 25:23)
Pierwszy mecz: 1-3. Awans: Ósemka Siedlce.