III Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym [ZDJĘCIA]

Pływanie 05 grudnia 2011 Komentarzy

W dniach 3–4 grudzień 2011 r. w Lublinie rozegrane zostały III Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, które na starcie zgromadziły 99 zawodniczek i zawodników reprezentujących 11 klubów z Polski oraz 11 osobową reprezentację Czech.

W zawodach wzięła udział także reprezentacja Mazowsza w skład, której weszła trójka zawodników z Ostrołęki (Magdalena Bobrowska i Aleksandra Milewska z WOPR – OS Ostrołęka oraz Paweł Szulerecki z Ostrołęckiego WOPR). Trenerem reprezentacji był Dariusz Małkowski – Prezes WOPR – OS i Wiceprezes WOPR Województwa Mazowieckiego.

Były to ostatnie zawody w tym roku, który był bardzo pracowitym pod względem ilości startów. Dla przypomnienia, zawodniczki i zawodnicy z Ostrołęki w 2011 roku odnotowali ponad 10 startów w zawodach rozgrywanych na terenie całego kraju odnosząc duże sukcesy. Również start w Zimowych Mistrzostwach Polski należy uznać za bardzo udany.

Ostrołęczanki wspólnie ze swoimi koleżankami z reprezentacji Mazowsza po raz kolejny udowodniły swoją dominację w kraju zdobywając Drużynowe Mistrzostwo Polski w klasyfikacji kobiet. Ponadto Magdalena Bobrowska zdobyła ze swoimi koleżankami 3 złote medale (sztafety : 4 x 50 m z przeszkodami, 4 x 50 m z pasem ratowniczym, 4 x 25 m holowanie manekina) jak również odnotowując dobre starty indywidualne dające jej w klasyfikacji indywidualnej kobiet X pozycję w kraju, natomiast Aleksandra Milewska w sztafecie 4 x 25 m holowanie manekina razem z koleżankami z zespołu zdobyła złoty medal. Bardzo udany start w mistrzostwach odnotował także Paweł Szulerecki, który w startach indywidualnych wielokrotnie poprawiał swoje osiągnięcia życiowe a w konkurencji rzut liną razem z kolegą z zespołu zdobył brązowy medal.