Mistrzostwa Polski w Ratownictwie wodnym

Pływanie 14 czerwca 2011 Komentarzy

W dniach 10-12 czerwiec 2011 w Gliwicach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. W imprezie tej, która tradycyjnie jest rozgrywana na basenie 50 metrowym, wzięło udział ponad 120...

W dniach 10-12 czerwiec 2011 w Gliwicach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. W imprezie tej, która tradycyjnie jest rozgrywana na basenie 50 metrowym, wzięło udział ponad 120 zawodniczek i zawodników reprezentujących najlepsze zespoły wojewódzkie z całej Polski. W trakcie Mistrzostw rozegrane zostało 10 konkurencji (sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami, 4 x 50 m z pasem ratowniczym, 4 x 25 m holowanie manekina, rzut liną, 200 m z przeszkodami, 200 m super ratownik, 50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie w płetwach, 100 m ratownik, 100 m kombinacja).

W skład reprezentacji Województwa Mazowieckiego, której trenerem jest Dariusz Małkowski – Wiceprezes WOPR Województwa Mazowieckiego, weszło 14 osób (7 kobiet i 7 mężczyzn) w tym także 3 osoby z Ostrołęki (Magdalena Bobrowska, Manuela Wikieł, Paweł Szulerecki).

Przed zawodniczkami i zawodnikami z Mazowsza postawione zostało trudne zadanie obrony tytułu mistrzowskiego. Takiego obciążenia nie mieliśmy rok temu zdobywając mistrzostwo, tym bardziej, że w tym roku wszystkie startujące drużyny wystawiły bardzo mocne zespoły, niemniej jednak cel przed zawodnikami postawiony był jeden – ponowne zdobycie tytułu Mistrza Polski powiedział Dariusz Małkowski.
Reprezentanci Mazowsza z postawionego przed nimi zadania wywiązali się w 100 procentach zdobywając po raz drugi z rzędu  tytuł Mistrza Polski.

Bardzo duży wkład w sukces drużyny Mazowieckiego WOPR mieli wchodzący w jej skład reprezentanci z Ostrołęki, którzy w swoich startach wielokrotnie poprawiali dotychczas osiągane czasy, zdobywając w sumie 6 medali.

Najwięcej, bo aż 4 medale zdobyła Manuela Wikieł – srebrny medal na dystansie 200 m super ratownik, srebrny medal w sztafecie 4 x 50 m z pasem ratowniczym, srebrny medal w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami, brązowy medal na 200 m z przeszkodami. Ponadto Manuela odnotowała dobre występy w konkurencjach 100 m kombinacja – VI miejsce oraz 100 m ratownik również VI miejsce.
Również Magdalena Bobrowska odnotowała bardzo dobry występ  zdobywając 2 medale – złoty medal w sztafecie 4 x 25 m holowanie manekina oraz srebrny medal w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami, dodatkowo Magdalena osiągnęła bardzo dobre wyniki na dystansie 50 m ratowanie manekina – IX miejsce oraz na dystansie 100 m kombinacja XIII miejsce.

Natomiast Paweł Szulerecki mimo iż bez medali, dzięki swoim wynikom w znacznym stopniu przyczynił się do sukcesu końcowego reprezentacji Mazowsza. W szczególności na uznanie zasługuje jego dobry występ w konkurencji rzut liną, gdzie wspólnie z kolegą z zespołu zajął IV miejsce, tracą do brązowego medalu około sekundy.    

Jako trener Kadry Mazowsza oraz Wiceprezes WOPR Województwa Mazowieckiego składam serdeczne podziękowania dla reprezentantów z Ostrołęki za wkład w zdobycie tytułu mistrzowskiego.      

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.