44 Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym

Pływanie 23 czerwca 2010 Komentarzy

W dniach 18 – 19 czerwiec 2010 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim na basenie 50 metrowym odbyły się 44 Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Na starcie stanęło ponad 140 zawodniczek i zawodników z całego kraju reprezentujących barwy poszczególnych województw. W tym także kadra Województwa Mazowieckiego składająca się z dwóch drużyn: Mazowsze I (5 kobiet i 5 mężczyzn) oraz Mazowsze II (4 kobiety i 4 mężczyzn).

Wśród reprezentantów Mazowsza nie zabrakło oczywiście zawodników z Ostrołęki : Magdalena Bobrowska i Manuela Wikieł (Mazowsze I), Paulina Dawid i Paweł Szulerecki (Mazowsze II).
W trakcie Mistrzostw rozegrano 9 wyścigów indywidualnych oraz 3 sztafety liczące się w punktacji generalnej Mistrzostw. Poza klasyfikacją generalną została rozegrana widowiskowa konkurencja SERC – symulowana akcja ratownicza odzwierciedlająca przygotowanie ratowników do działań na kąpieliskach.
Reprezentacja Mazowsza, której trenerem jest Dariusz Małkowski (Prezes WOPR – OS Ostrołęka), poprzedziła start w Mistrzostwach trzydniowym zgrupowaniem, w trakcie którego kadra poza opływaniem na 50 metrowym basenie doskonaliła elementy techniczne do poszczególnych konkurencji.
Trzydniowe zmagania ratowników zakończyły się wielkim sukcesem drużyny Mazowsza I oraz reprezentantek z Ostrołęki Magdaleny Bobrowskiej i Manueli Wikieł, które wspólnie z koleżankami i kolegami z drużyny w klasyfikacji generalnej zajęły I miejsce zostając drużynowymi Mistrzami Polski w 2010 roku.
Bardzo dobrze zaprezentowała się również pozostała dwójka zawodników z Ostrołęki: Paulina Dawid i Paweł Szulerecki, która wspólnie z koleżankami i kolegami z drużyny Mazowsze II w klasyfikacji generalnej na dwadzieścia startujących drużyn uplasowały się na VI miejscu.

Tak dobrych wyników w drużynie nie byłoby bez równie dobrych osiągnięć indywidualnych zawodniczek i zawodników. Reprezentanci Mazowsza zdobyli w sumie 7 złotych medali, 3 srebrne i 2 brązowe. Z czego zawodniczki z Ostrołęki: Magdalena Bobrowska (srebrny medal w sztafecie 4 x 25 m holowanie manekina i złoty medal w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami), Manuela Wikieł (złoty medal w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami i złoty medal w sztafecie 4 x 50 m z pasem ratowniczym węgorz oraz srebrny medal na 200 m z przeszkodami i brązowy medal na 200 m super ratownik). Natomiast Paweł Szulerecki wspólnie z kolegami z drużyny Mazowsze II zdobył brązowy medal w konkurencji sztafeta 4 x 50 m z pasem ratowniczym węgorz.  Pozostałe zawodniczki i zawodnicy z kadry Mazowsza również plasowali się na czołowych pozycjach, dzięki czemu możliwy był końcowy sukces.

W konkurencji SERC, która rozgrywana była jako oddzielna konkurencja Mistrzostw Polski  bardzo dobrze wypadła Paulina Dawid, która wspólnie ze swoją drużyną zdobyła brązowy medal.

Jako trener kadry Mazowsza a zarazem Wiceprezes WOPR Województwa Mazowieckiego jestem bardzo szczęśliwy z osiągniętych wyników i zdobycia I miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Jako ostrołęczanin jestem dumny, że bardzo duży wkład w sukces reprezentacji Mazowsza mieli zawodnicy z Ostrołęki powiedział Dariusz Małkowski.

Z okazji zbliżających się wakacji Zarząd „WOPR – OS” w Ostrołęce życzy wszystkim mieszkańcom Ostrołęki miłego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą.