IV liga. Porażka Korony Ostrołęka z KS Łomianki (wideo, zdjęcia)

Piłka nożna 18 sierpnia 2018 12 Komentarzy

Korona Ostrołęka przegrała z KS Łomianki 1:2 w spotkaniu 3. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej. Ostrołęczanie w trzech kolejkach zdobyli tylko jeden punkt i znajdują się w dole tabeli. Przy Witosa zobaczyliśmy dziś mecz walki, w którym sędzia podyktował aż dwa rzuty karne.

Pierwsza połowa to piłkarskie szachy dla koneserów. Obie drużyny trzymały się swojej myśli taktycznej. Korona grała blisko przeciwnika, starając się szybko odbierać i wyprowadzać piłkę, z kolei drużyna KS Łomianki cofnęła się i liczyła na kontrataki. I właśnie w 39. minucie Danias Pavlas, który przed sezonem przeszedł do Łomianek z Pogoni Szczecin, znalazł się w dogodnej sytuacji i pokonał Sebastiana Kozłowskiego. Tej bramki można było uniknąć, ale skoro już wpadła - trzeba było odrabiać straty.

Dlatego trener Truszkowski w przerwie wpuścił na boisko Artura Muchina i Karola Maciocha. Dwaj wychowankowie Korony mieli dać nową jakość w ofensywie, lecz z akcji żółto-niebieskich znów niewiele wynikało. Najgroźniejsza sytuacja miała miejsce dopiero około kwadransa przed końcem. Michał Borkowski dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, a tam do piłki dopadł Marcin Kraska. Jego strzał wybronił jednak Paweł Błesznowski.

W ostatnich 10 minutach sędzia dwukrotnie wskazywał na "wapno". W 81. minucie arbiter zauważył faul w polu karnym i podyktował "jedenastkę" dla Łomianek, którą na bramkę zamienił Kordian Latos. Sześć minut później po rzucie wolnym w polu karnym gości upadli Górski i Gąska, a sędzia nie miał wątpliwości: tam był faul. Kontaktowego gola z karnego zdobywa Maciej Malinowski i nadzieje odżywają. Niestety, zabrakło już czasu. KS Łomianki wywiózł z Ostrołęki trzy punkty.

Korona Ostrołęka - KS Łomianki 1:2 (0:1)
Bramki: 87. Malinowski (k) - 39. Pavlas, 81. Latos (k)

Korona: Kozłowski - Dzbeński, Malinowski, D. Jastrzębski, Borkowski, Kowalczyk (46. Muchin), Laska (46. Macioch), Kraska, Gąska, Strzeżysz (69. Górski), Dzwonkowski.