IV liga. Seria Troszyna trwa. Kolejne wiosenne zwycięstwo ekipy KS CK

Piłka nożna 02 maja 2024 0 Komentarzy

KS CK Troszyn zanotował osiemnaste zwycięstwo w IV lidze, pokonując na wyjeździe MKS Piaseczno 3:2. Tym samym drużyna z powiatu ostrołęckiego przedłużyła świetną passę. Był to ósmy z rzędu mecz Troszyna bez porażki.

MKS Piaseczno - KS CK Troszyn. Decydujący gol w doliczonym czasie gry

W Piasecznie do przerwy Troszyn prowadził 1:0 po golu Daniela Charkiewicza. Wykorzystał on bardzo dobre dogranie od Edgardo Ruiza z prawej strony boiska i dopełnił formalności. Drugi gol dla Troszyna padł tuż po zmianie stron, w 48. minucie. Matusiak dopadł do piłki zagrywanej przez Wierzbowskiego, przytomnie wyczekał bramkarza i kiedy golkiper leżał już na ziemi, to zawodnik KS CK z ostrego kąta zapakował pod poprzeczkę.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania 2:2, a wtedy przyszła... 92. minuta. Tyska wychodził sam na sam z bramkarzem, a wtedy Folwarski pociągnął go za rękę. Gracz Troszyna położył się, a sędzia wskazał na "wapno". Edgardo Ruiz pewnie wykorzystał jedenastkę i dał zwycięstwo Troszynowi!

MKS Piaseczno - KS CK Troszyn 2:3 (0:1). Troszyn (skł. wyjść.): Rosiak - Drężek, Szyszkowski, Gąska, Dmitruk, Wasilewski, J. Tyska, Wierzbowski, Ruiz, Charkiewicz, Matusiak.

Wiosna należy do KS CK Troszyn

Obecnie Troszyn to druga drużyna rundy wiosennej. Po zimowej przerwie podopieczni trenera Złotkowskiego spisują się bardzo dobrze - wiosną wygrali 6 meczów, 2 zremisowali i 1 przegrali. Co ciekawe, w tej rundzie niepokonani są na wyjazdach. Co ważne, KS CK Troszyn to ekipa młodych talentów: w meczu z Piasecznem w wyjściowej jedenastce było aż sześciu młodzieżowców!

Taki bilans jest obiecujący - i nawet znakomicie grająca ekipa Ząbkovii, będąca obecnie liderem (z 4 pkt przewagi nad Troszynem, nie może być jeszcze pewna swego. Walka o ligowy triumf w czwartej lidze będzie jeszcze ciekawa.