WOPR-OS. Z Opola przywieźli dziewięć medali [ZDJĘCIA]

Inne 01 maja 2024 0 Komentarzy

Dziewięć medali (1 złoty, 3 srebrne, 5 brązowych), tytuł najlepszego zawodnika w kategorii Senior oraz rekordy życiowe to dorobek zawodników WOPR-OS Ostrołęka (Gabriela Grabowska, Aleksandra Żochowska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kacper Mierzejewski, Mikołaj Grabowski, Maciej Romanowski, Bartosz Micewicz, Błażej Samluk, Igor Łada), którzy w dniach 27-28 kwietnia wystartowali w 57 Letnich Mistrzostwach Polski w sportowym ratownictwie wodnym w Opolu.

Sukcesy reprezentantów Ostrołęki

Na 100 m ratowanie manekina z pasem: w kategorii Senior Hubert zajął 1. miejsce zdobywając tytuł Mistrza Polski w tej konkurencji, Kacper zajął 9. miejsce, Mateusz 12. miejsce a Bartek 15. miejsce. W kategorii Junior Maciek zajął 14. miejsce, Mikołaj 15. miejsce, Igor 16. miejsce, w kategorii Junior Młodszy Błażej uplasował się na 6. miejscu z nowym rekordem życiowym 1,09,61 s. Wśród kobiet na tym dystansie w kategorii Junior Gabrysia zajęła 6. miejsce a Aleksandra zajęła 16. miejsce.

Na 100 m ratowanie manekina w płetwach: w kategorii Senior Hubert zajął 2 miejsce, zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w tej konkurencji z nowym rekordem życiowym 48,98 s, Mateusz zajął 10. miejsce, Bartek 13. a Kacper 14. miejsce. W kategorii Junior Mikołaj zajął 3. miejsce z nowym rekordem życiowym 55,27 s, Igor zajął 9. miejsce z nowym rekordem życiowym 57,93 s, Maciek zajął 12. miejsce również z nowym rekordem życiowym, w kategorii Junior Młodszy Błażej uplasował się na 9. pozycji z nowym rekordem życiowym 1,05,86 s. Wśród kobiet w tej konkurencji w kategorii Junior Gabrysia zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski z nowym rekordem życiowym 1,03,08 s, a Aleksandra uplasowała się na 19. pozycji również z nowym rekordem życiowym.

Na 200 m super ratownik: w kategorii Senior Hubert zajął 2. miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w tej konkurencji a Mateusz uplasował się na 4. pozycji, w kategorii Junior Maciek zajął 6. miejsce z nowym rekordem życiowym. Mikołaj był trzynasty a Igor piętnasty. Wśród Kobiet w kategorii Junior Gabrysia uplasowała się na trzynastej a Aleksandra na piętnastej pozycji.

Na 50 m ratowanie manekina: w kategorii senior Hubert zajął 4. miejsce, Mateusz zajął 8. miejsce z nowym rekordem życiowym 32,01 s, Bartek zajął 12. a Kacper 14. miejsce. W kategorii Junior Mikołaj zajął 10. miejsce z nowym rekordem życiowym 35,65 s., a Maciek uplasował się na 19. miejscu, Igor zajął 21. miejsce. W kategorii Junior Młodszy Błażej zajął 3. miejsce z nowym rekordem życiowym 35,92 s. Wśród kobiet Gabrysia w kategorii Junior zajęła 9. miejsce z nowym rekordem życiowym 41,70 s., a Aleksandra zajęła 19. miejsce.

Na 100 m z przeszkodami w kategorii Junior Młodszy Błażej zajął 9. miejsce. Na 200 m z przeszkodami w kategorii Junior Gabrysia zajęła 7. miejsce z nowym rekordem życiowym.

Na 100 m kombinowane: w kategorii Senior Hubert zajął 5. miejsce a Mateusz 9. miejsce, w kategorii Junior Maciek zajął 8. miejsce, Mikołaj 11. miejsce a Igor uplasował się na 17. pozycji. W kategorii Junior Młodszy Błażej zajął 7. miejsce. Wśród kobiet Gabrysia w kategorii Junior uplasowała się na 11. pozycji.

WOPR-OS drużynowo na czwartym miejscu

W wyścigach drużynowych nasz pierwszy zespół męski (Nakielski, Adamowski, Mierzejewski, Micewicz) w kategorii Open trzykrotnie zdobywał brązowe medale na dystansach: sztafeta 4x25 m holowanie manekina, sztafeta 4x50 m z pasem, sztafeta 4x50 m z przeszkodami. W tej samej kategorii i tych samych konkurencjach nasz drugi zespół (Samluk, Grabowski, Romanowski, Łada) dwukrotnie był ósmy i raz dziesiąty. W rzucie liną zespół męski Samluk – Łada uplasował się na 5. pozycji, również 5. miejsce wśród kobiet zajął zespół Grabowska – Żochowska.

W klasyfikacji indywidualnej obejmującej wszystkie starty: wśród mężczyzn w kategorii Senior Hubert Nakielski został najlepszym zawodnikiem mistrzostw, a Mateusz uplasował się na 4. pozycji. W kategorii Junior Mikołaj uplasował się na 7. pozycji, Maciek na 8. pozycji, Igor na 13. pozycji. W kategorii Junior Młodszy Błażej był szósty. Wśród kobiet w kategorii Junior Gabrysia zajęła 7. miejsce, a Aleksandra była 19. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn WOPR-OS uplasował się na 4. pozycji.

- To był bardzo udany start moich zawodników owocujący dobrymi wynikami. Jestem bardzo zadowolony ze zdobytych medali oraz poprawionych rekordów życiowych, które świadczą o dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym – podsumowuje trener Dariusz Małkowski.