Jan Klemendorf najlepszy w Polsce jest!

Inne 18 czerwca 2023 6 Komentarzy

Ostrołęczanin Jan Klemendorf został mistrzem Polski w tenisie stołowym! Podczas krajowego czempionatu weteranów, jaki odbywał się w Gliwicach, Klemendorf nie miał sobie równych w kategorii wiekowej 65-69.

W fazie grupowej Klemendorf mierzył się z Krzysztofem Młotkowskim z Grudziądza (przegrał 2:3) oraz z Henrykiem Tadajewskim z Ostródy i Bogusławem Dobrzeleckim z Gdyni (pewne zwycięstwa 3:0). Z drugiego miejsca w grupie ostrołęczanin wyszedł do fazy pucharowej, a tam zaczęła się jego koncertowa gra. Do końca mistrzostw już nie przegrał...

Klemendorf odprawił najpierw Marka Kamińskiego z Sochocina, wygrywając 3:1. Następnie ograł Tomasza Okuniewicza z Warszawy 3:0, a w kolejnym pojedynku także 3:0 wygrał z innym warszawiakiem - Krzysztofem Tylskim. Medal był coraz bliżej...

W półfinale rywalem pana Jana był Zbigniew Ostrowski z Plemiąt. Wynik - pewne 3:0 dla Klemendorfa i przed nim był już tylko pojedynek finałowy. W nim rywalem ostrołęczanina był Stanisław Zagajewski ze Świebodzic. Pierwsze dwa sety do 8 i 10 wygrywa zawodnik z Ostrołęki, w trzeciej partii do 5 lepszy jest Zagajewski, ale kolejny set to popis Jana Klemendorfa: wygrana do 4 i przypieczętowany tytuł mistrza Polski.

- Gliwice to chyba dla mnie najszczęśliwsze miasto w Polsce - mówi nam Jan Klemendorf. Rzeczywiście, w tym mieście ostrołęcki tenisista wygrywał już wiele zawodów, w tym także mistrzostwa kraju czy Grand Prix Polski w 2021 r. Teraz dołożył do tego kolejne mistrzostwo Polski.

zdjecie

Jak udało się osiągnąć ten sukces? Jan Klemendorf wskazuje, że cały rok ciężko trenował, by być optymalnie przygotowanym na rywalizację w Gliwicach. Ostatnio dobrą formę potwierdził w Międzyzdrojach, a teraz może cieszyć się z upragnionego złota.

Warto podkreślić, że w kategorii wiekowej 65-69 w mistrzostwach kraju wzięło udział 34 tenisistów z całej Polski. Konkurencja była więc bardzo silna - tym bardziej cieszy wielki sukces.