Jurand Open Water Swimming z udziałem pływaków UŚKS

Pływanie 27 lipca 2017 1 Komentarz

15 lipca na Jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie rozegrano zawody VII Jurand Open Water Swimming. W zawodach wystartowało 55 zawodników z Polski, Rosji i Stanów Zjednoczonych. Wśród uczestników byli też reprezentanci UŚKS Ostrołęka.

Rafał Majkowski potwierdził swoje wysokie umiejętności pływackie na wodach otwartych i wygrał wyścig na 300 m run face. Dobry start zanotował także Adrian Romej, który pierwszy raz spróbował swoich sił na wodach otwartych, a zajął trzecią lokatę w wyścigu na 1200 m junior.

W wyścigu juniorek na 1200 m czwartą lokatę zajęła Julia Bożomańska, będąc jednocześnie najmłodszą zawodniczką tej kategorii wiekowej. Przypomnijmy, że rok temu Bożomańska zajęła trzecie miejsce na 300 m w wyścigu fun race. W tym roku w wyścigach najmłodszych wystartowali Alex Romej i Alicja Bożomańska, zajmując odpowiednio siódme i ósme miejsce.

- Jestem zadowolony z wyników osiągniętych w Szczytnie, pokazaliśmy, że Ostrołęka kolejny rok należy do czołówki jeżeli chodzi o pływanie na wodach otwartych. Na ostrołęckim basenie sumiennie przygotowujemy się do kolejnych startów - podkreśla trener Jakub Janczewski.