Julia Bożomańska medalistką ciechanowskich zawodów

Pływanie 06 lutego 2017 0 Komentarzy

Występ pływaków UŚKS Ostrołęka na zawodach w Ciechanowie można uznać za udany. Szczególną uwagę warto zwrócić na debiut kolejnego utalentowanego pływaka Macieja Załęskiego, a także dwa medale Julii Bożomańskiej.

Złoty medal Julia wywalczyła na dystansie 50 m stylem grzbietowym poprawiając swój rekord życiowy (0:34,82). Brązowy medalem Julia zdobyła na 50 m stylem dowolnym z czasem 0:31,82. Po raz pierwszy w zawodach startował 9-letni Maciej Załęski, który świetnie popłynął na 50 m stylem grzbietowym zajmując miejsce ósme, a na dystansie 50 m stylem dowolnym uplasował się na 13. pozycji. W zawodach startowała też Zuzia Zawistowska, która w stylu klasycznym zajęła ósme miejsce, poprawiając swój rekord życiowy.

- Jestem bardzo zadowolony ze startów swoich podopiecznych, szczególnie ze startów najmłodszych pływaków, którzy świetnie się spisali na tak dużych zawodach - komentuje występ pływaków UŚKS trener Jakub Janczewski.

Zawody odbyły się 28 stycznia w Ciechanowie. Wzięło w nich udział blisko 400 zawodników i zawodniczek z całej Polski.