zdjecie 7612

UŚKS na zawodach pływackich w Giżycku

Pływanie 18 kwietnia 2017 0 Komentarzy

Za nami XIV Wiosenne zawody pływackie o Puchar Burmistrza Giżycka. W zawodach wzięła udział liczna reprezentacja UŚKS Ostrołęka. Z Giżycka przywieźli dwa puchary oraz szesnaście medali, z czego aż sześć z najcenniejszego kruszcu. Zobacz rezultaty naszych pływaków.

Puchar za drugie miejsce dla najlepszej zawodniczki przywiozła 10-letnia Ala Bożomańska, która zdobyła dwa złote i dwa srebrne medale. Złoto zdobyła na 50 m stylem motylkowym i 100m stylem dowolnym, a srebrne medale na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym. Kolejny puchar - tym razem za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej dla najlepszego zawodnika 14-letniego - przywiózł Rafał Majkowski, który również zdobył dwa złote i dwa srebrne medale. Rafał złoto zdobył na 200 m stylem grzbietowym i 50 m grzbietowym, a srebro na 50 m stylem dowolnym i 400 m stylem dowolnym.  

W tej samej kategorii wiekowej dobrze spisał się również Mateusz Śniadała, który zdobył trzy medale - złoty, srebrny i brązowy. Złoty medal zdobył na dystansie 200 m stylem klasycznym, srebrny na 100 m stylem klasycznym ,a brązowy na 50 m stylem klasycznym. W rezultacie w klasyfikacji na najlepszego zawodnika zajął wysokie siódme miejsce.  

O pechu może mówić Julia Bożomańska, która w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym poślizgnęła się na starcie co spowodowało że wyścigu tym  przegrała walkę o zloty medal o 0,2 sekundy. Julia z zawodów wróciła z czterema srebrnymi medalami, które zdobyła w konkurencjach: 100 m stylem grzbietowym, 200 m stylem grzbietowym i 400 m stylem dowolnym,. W efekcie dało jej piąte miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę zawodów. Powody do zadowolenia miała Julia Prochowicz, która wróciła ze złotym medalem w konkurencji 200 m stylem klasycznym, a na 50 m stylem klasycznym była czwarta, co  dało jej jedenastą pozycję w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w kategorii 15-20 lat.

Trener Jakub Janczewski jest bardzo zadowolony ze startów swoich podopiecznych w tych zawodach, szczególnie ze startów najmłodszej 9-letniej Gabrysi Grabowskiej , która startowała po raz pierwszy w życiu w zawodach, a w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę 9-letnią zajęła piąte miejsce. Gabrysia w swoich startach uzyskiwała bardzo dobre rezultaty, a najbliżej medalu była w konkurencji 50 m stylem klasycznym, gdzie zajęła miejsce czwarte, co dobrze rokuje na przyszłość.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.