Kolejny dobry występ Angeliki Wikieł

Pływanie 16 października 2012 Komentarzy

W dniach 13-14 października 2012 r. w Suwałkach odbyła się I edycja zawodów z cyklu Grand Prix Polski w Pływaniu. W zawodach tych wystartowała ostrołęczanka, reprezentantka klubu UŚKS Ostrołęka -  Angelika Wikieł (14 lat).

Podopieczna Włodzimierza Janczewskiego potwierdziła, że jest w wysokiej formie i drzemią w niej ogromne możliwości. W pierwszym bloku zawodów na dystansie 50m stylem klasycznym, Angelika zajęła 3 miejsce z bardzo dobrym wynikiem 34,29. W serii popołudniowej, we wspaniałym stylu, wygrała swoją serię na 200 metrów pokonując rywalki o 9 sekund. Niestety w 2 serii, zwycięstwo odebrała jej Aleksandra Urbańczyk (1987 r.) – wielokrotna reprezentantka kraju na Mistrzostwach Europy i Świata, pokonując naszą zawodniczkę o zaledwie 1,5 sekundy.

Następnego dnia, na dystansie 100m, Angelika uległa Ewie Ścieszko (1990) zaledwie o 0,08 sekundy.

Ostatni start Angeliki, pomimo dobrego wyniku, pozostawił wielki niedosyt bowiem nasza zawodniczka prowadząc przez ¾ dystansu zrobiła  błąd techniczny na ostatnim nawrocie co kosztowało ją utratę I miejsca.

Podsumowując  występ naszej zawodniczki: 2 x II miejsce i 1 x III miejsce w tak doborowym towarzystwie na wysokiej rangi zawodach należy uznać za bardzo udany i dobrze rokujący w rozpoczynającym się sezonie.

Zawodniczce dziękujemy i trzymamy kciuki za bieżący sezon pływacki.