Dobry start Angelika Wikieł w Raciborzu

Pływanie 10 października 2012 Komentarzy

Angelika Wikieł zawodniczka UŚKS Ostrołęka, podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego znakomicie zaprezentowała się na otwarciu sezonu pływackiego w Raciborzu w Zawodach Pływackich „Sprint o Puchar Dyrektora ZSOMS”.Zawodnicy rywalizowali na 50m wszystkimi stylami i 400m sposobem zmiennym. Zawody odbywały się w kategorii Open, więc nasza reprezentantka rywalizowała z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi rywalkami.

Liczne grono kibiców przyciągnął udział w zawodach Anny Dowgiert – reprezentantki kraju na IO w Londynie. Rywalizacja miała nietypowy program. Rano w I bloku zawodów odbywały się eliminacje, gdzie do finałów w bloku popołudniowym kwalifikowało się 12 zawodników, którzy walczyli w wyścigach australijskich, które wyłaniały po jednym zawodniku.

Wielki finał to wyścig dwóch najlepszych pływaczek i pływaków. Nasza zawodniczka po wygranych eliminacjach, popołudniu zwyciężyła 3 serie finałowe, ulegając minimalnie w Wielkim Finale zawodniczce 3 lata starszej.

Angelika płynąc w eliminacjach wyrównała swój rekord życiowy, bijąc go w przedostatniej serii na dużym zmęczeniu, uzyskując bardzo dobry czas -33.31 sek.

Ostrołęcka zawodniczka w pokonanym polu pozostawiła m.in. Paulinę Szydło z Wrocławia wielokrotną mistrzynię kraju juniorów i seniorów.

Pierwsze starty Angeliki i jej rekord życiowy napawa optymizmem w rozpoczynającym się sezonie pływackim.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.