Liga okręgowa: Tęcza odłożyła koronację Wkry Bieżuń

Piłka nożna 08 czerwca 2015 Komentarzy

Tęcza JBB Łyse pokonała Wkrę Bieżuń 1:0 w meczu 28. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Pod wodzą nowego trenera Dariusza Narolewskiego piłkarze z Łysych z pewnością powalczą o utrzymanie barażowej pozycji. Niemal pewna spadku do A-Klasy jest za to Rzekunianka Rzekuń.

Gracze Tęczy w 28. kolejce zmierzyli się z Wkrą Bieżuń, której brakowało tylko punktu do zapewnienia sobie awansu do IV ligi. Goście myśleli, że będą mogli świętować w powiecie ostrołęckim, lecz za sprawą Marka Cichego, musieli zmienić swoje plany. Zawodnik gospodarzy pokonał golkipera Wkry w 77. minucie, strzelając tym samym jedynego gola niedzielnego starcia. Warto dodać, że Wkra od 40. minuty występowała w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Dariusz Petrykowski.

W innym niedzielnym meczu Rzekunianka Rzekuń przegrała z Mazowszem Jednorożec 1:2. Zawodnicy trenera Pawła Sendrowskiego do przerwy prowadzili po golu Łukasza Choroszewskiego. Po zmianie stron do głosu doszli jednak goście i wygrali 2:1 po bramkach Artura Piotraka i Daniela Skały. Tym samym Rzekunianka jest już niemal pewna spadku do A-Klasy, zespół z naszego powiatu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem tylko 13 punktów.

Przypomnijmy, że mecze 28. kolejki ligi okręgowej rozgrywane były również w sobotę. W najciekawszych potyczkach Korona Ostrołęka zremisowała ze Żbikiem Nasielsk 2:2, a KS CK Troszyn wygrał 1:0 z Iskrą Krasne.