zdjecie 4444

Liga okręgowa: Pasjonujaca walka o miejsce barażowe!

Piłka nożna 30 maja 2015 Komentarzy

W sobotę 30 maja odbyło się większość spotkań 27. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Wyniki tej serii gier sprawiły, że końcówka sezonu zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco. Wkra Bieżuń pewnie zmierza do IV ligi, ale bój o drugie miejsce toczą aż cztery zespoły!

W sobotę 30 maja odbyło się większość spotkań 27. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Wyniki tej serii gier sprawiły, że końcówka sezonu zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco. Wkra Bieżuń pewnie zmierza do IV ligi, ale bój o drugie miejsce toczą aż cztery zespoły!

Sporo emocji wzbudził mecz ostrołęckiej Korony, która przed własną publicznością podjęła KS CK Troszyn. Derby powiatu ostrołęckiego rozstrzygnęły się dopiero w drugiej połowie. W ostatnich dziesięciu minutach goście zapewnili sobie zwycięstwo po golach Kamila Bednarczyka i Piotra Gutowskiego. Troszyn wygrał 2:0 i - choć nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli - wciąż jest w grze o drugie miejsce, gwarantujące grę w barażach o awans do IV ligi.

Kapitalne spotkanie obejrzeli kibice w Nowym Mieście, gdzie Sona grała z Tęczą JBB Łyse. Zespół z powiatu ostrołęckiego pojechał na mecz na szczycie bez trenera, gdyż w ostatnich dniach w kontrowersyjnych okolicznościach pracę stracił dotychczasowy szkoleniowiec Tęczy Kazimierz Puławski. Do przerwy Sona prowadziła 3:1 i wydawało się, że gospodarze pewnie zmierzają po umocnienie się na drugim miejscu w tabeli. W drugiej połowie to jednak gracze z Łysych trzykrotnie wpisywali się na listę strzelców, krzyżując plany miejscowym. Tęcza wygrała 4:3, a bramki dla zespołu z powiatu ostrołęckiego strzelili Marek Cichy (dwie), Piotr Magdaleński i Marek Kaliszewski.

Miłe zaskoczenie spotkało kibiców Rzekunianki Rzekuń, która udała się do powiatu płońskiego na mecz z Wkrą Sochocin. Podopieczni Pawła Sendrowskiego pokonali dużo wyżej notowanego rywala 3:2 i nawet mimo niekorzystnej sytuacji w tabeli pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Wyniki 27. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej:

Iskra Krasne 3-1 Boruta Kuczbork
Korona Ostrołęka 0-2 KS CK Troszyn
Makowianka Maków Mazowiecki 1-1 Żbik Nasielsk
Wkra Sochocin 2-3 Rzekunianka Rzekuń
Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 0-1 Pełta Karniewo
Wkra Bieżuń 2-1 Tęcza Ojrzeń
Sona Nowe Miasto 3-4 Tęcza Łyse
Mazowsze Jednorożec - Orzyc Chorzele [31 maja, 16:00]

Tabela LO Ciechanów-Ostrołęka:

1. Wkra Bieżuń 64
2. Tęcza Łyse 56
3. Sona Nowe Miasto 55
4. Korona Ostrołęka 55
5. KS CK Troszyn 54
6. Wkra Sochocin 47
7. Żbik Nasielsk 44
8. Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 38
9. Iskra Krasne 35
10. Makowianka Maków Mazowiecki 34
11. Tęcza Ojrzeń 33
12. Pełta Karniewo 28
13. Boruta Kuczbork 24
14. Orzyc Chorzele 15
15. Mazowsze Jednorożec 15
16. Rzekunianka Rzekuń 13

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.