Mistrzostwa Polski w kolarstwie. Kolejny dzień wielkiego ścigania [WYNIKI, WIDEO, ZDJĘCIA]

Kolarstwo 24 czerwca 2023 6 Komentarzy

Pasjonujący wyścig juniorów oraz rywalizacja tandemów i amatorów - kolejny dzień kolarskich Mistrzostw Polski przyniósł niesamowite emocje.

W wyścigu juniorów na dystansie 144,1 km zwyciężył Michał Strzelecki z KS Deichmannn SKSM MAT Sobótka, drugi był Patryk Goszczurny z JEGG-DJR Academy-KTK Kalisz, a trzeci Igor Włodarczyk ze Stali Grudziądz. Wyścig był niezwykle emocjonujący - na trasie zobaczyliśmy ucieczkę, ale peleton dogonił uciekinierów i finisz był naprawdę niesamowity, w jednej grupie wyścig skończyło 63 zawodników z blisko 90-osobowej stawki.

ZOBACZ WYNIKI JUNIORÓW  (561,41 KB)

Meta wyścigu juniorów odbyła się w Ostrołęce, tu była też dekoracja. Pozostałe dwie kategorie jechały z Ostrołęki do Kadzidła i były nagradzane w Zagrodzie Kurpiowskiej.

W tandemach na dystansie 91 kilometrów wśród pań najlepsza była drużyna z Olsztyna: Barbara Borowiecka i Katarzyna Orzechowska. Wyprzedziły one Kamilę Wójcikiewicz i Justynę Kiryłę z KKT Hetman i swoje klubowe koleżanki Otylię Marczuk i Ewę Bańkowską.

Wśród panów złoto zdobył tandem Marcin Białobłocki-Karol Kopicz z UKS Laski, drugie miejsce dla Radomira Chmiela i Piotra Kołodziejczuka z Olsztyna, a trzecie dla Macieja Kwiatkowskiego i Nikodema Urbana z Bydgoszczy.

ZOBACZ WYNIKI TANDEMÓW  (92,67 KB)

Pojechali też amatorzy: tu przyznawano nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii amator M18 wygrał Marcin Małas, przed Szymonem Kobesem.

W M30 zwyciężył Bartosz Olejniczak, drugi był Piotr Cudny, a trzeci Tomasz Ferenc. W M40 pierwsze miejsce przypadło Bogdanowi Banaszkowi, srebro dla Michała Szalińskiego, a brąz dla Marcina Panusia.

M50 - tu mistrzem Polski został Robert Szurnicki z Ostrołęki, srebrny medal zdobył Wojciech Zielonka z KK Załuski Team, a brązowy - Arkadiusz Jechanowski z Kadzidła. W kategorii M60 zwyciężył Kazimierz Czajkowski z Ostrowi Mazowieckiej, przed Wiesławem Kamińskim z lokalnego klubu KK24h.

ZOBACZ WYNIKI AMATORÓW  (518,66 KB)

Co w niedzielę? O 9:00 startuje wyścig U23 i elity kobiet, o 10:00 wyścig samorządowców, o 13:00 elita mężczyzn (o tym wyścigu, który zapowiada się niezwykle interesująco więcej przeczytacie tutaj). Będą też wyścigi dzieci. O 19:00 mistrzostwa zostaną uroczyście zamknięte.