Piłkarze z regionu na krajowych arenach (odc. 12)

Piłka nożna 30 października 2015 Komentarzy

Dwie bramki Łukasza Grzeszczyka w drugiej lidze oraz trafienie Dawida Rybaka w Centralnej Lidze Juniorów to najważniejsze wydarzenia poprzedniego tygodnia z udziałem wychowanków lokalnych klubów piłkarskich. Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego stałego cyklu.

Naszych czytelników zachęcamy do współpracy - jeżeli posiadacie państwo informacje o zawodnikach z naszego regionu, którzy reprezentują barwy klubów na terenie kraju (lub za granicą) na dowolnym poziomie ligowym, prosimy o kontakt na adres mailowy sport@eostroleka.pl. Kolejny odcinek "Piłkarzy z regionu na krajowych arenach" już za tydzień.

I LIGA

Mateusz Żebrowski (Wigry Suwałki, wychowanek OTS Korona) rozegrał 34 minuty w spotkaniu 14. kolejki I ligi, w którym Wigry Suwałki uległy Zawiszy Bydgoszcz 0:1. Ostrołęczanin w 66. minucie wszedł na boisko, zastępując Kamila Adamka.

II LIGA

Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy, wychowanek MKS Narew) strzelił dwa gole dla GKS Tychy w spotkaniu 14. kolejki II ligi. Jego drużyna pokonała 2:0 Nadwiślan Góra, a Grzeszczyk trafiał do siatki w 15. i 84. minucie. Dodatkowo, wychowanek Narwi został ukarany żółtą kartką.

III LIGA

Przemysław Olesiński i Łukasz Zaniewski (ŁKS Łomża, wychowankowie OTS Korona) rozegrali 90 minut w spotkaniu 14. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. ŁKS wygrał na wyjeździe z Wissą Szczuczyn 3:0.

Mariusz Marczak (Polonia Warszawa, wychowanek MKS Narew) rozegrał 76 minut w wygranym przez Polonię 2:1 spotkaniu z ŁKS Łódź w ramach 14. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej.

Piotr Gurzęda (Świt Nowy Dwór Mazowiecki, wychowanek MKS Narew) rozegrał całe spotkanie przeciwko Oskarowi Przysucha w 14. kolejce III ligi łódzko-mazowieckiej. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

IV LIGA

Wojciech Skorupka i Piotr Strzeżysz (Ostrovia Ostrów Mazowiecka, wychowankowie MKS Narew) zagrali w spotkaniu IV ligi mazowieckiej gr. północnej, ich klub przegrał 0:3 z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Strzeżysz zagrał cały mecz, Skorupka opuścił boisko w 81. minucie. Na boisku pojawili się także byli zawodnicy ostrołęckich klubów - Andrzej Łyziński (90 minut), Dominik Dzwonkowski (31 minut) i Dawid Wilczewski (90 minut).

Adrian Gwiazda i Paweł Gwiazda (Orzeł Kolno, wychowankowie Tęczy Łyse) rozegrali 90 minut w meczu 12. kolejki IV ligi podlaskiej. Orzeł zremisował 0:0 z Magnate Juchnowiec Kościelny.

Mateusz Nakielski (Puszcza Hajnówka, wychowanek MKS Narew) opuścił boisko w 85. minucie starcia przeciwko Piastowi Białystok. Jego klub z Hajnówki wygrał ten mecz 2:0.

NIŻSZE LIGI

Emil Chorążewicz (Iskra Krasne, wychowanek MKS Narew) rozegrał 90 minut w spotkaniu 13. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Jego Iskra Krasne zremisowała 2:2 z PAF Płońsk.

Przemysław Kruk (Nadnarwianka Pułtusk, wychowanek MKS Narew) pojawił się na boisku w 85. minucie meczu 13. kolejki "okręgówki" ciechanowsko-ostrołęckiej. Nadnarwianka zremisowała ze Żbikiem Nasielsk 0:0.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW

Dominik Prusaczyk (Jagiellonia Białystok, wychowanek MKS Narew) rozegrał 58 minut w spotkaniu 13. kolejki CLJ, w którym "Jaga" pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:3.

Dawid Rybak (Polonia Warszawa, wychowanek MKS Narew) strzelił bramkę dla swojej drużyny w wygranym 3:1 meczu 13. kolejki CLJ przeciwko Stali Rzeszów. Rybak wpisał się na listę strzelców w 43. minucie, na boisku przebywał przez 83 minuty.