Piłkarze z regionu na krajowych arenach (odc. 10)

Piłka nożna 15 października 2015 Komentarzy

Zapraszamy do lektury dziesiątego odcinka naszej serii artykułów, w których podsumowujemy ubiegłotygodniowe występy wychowanków lokalnych klubów na arenach piłkarskich w całym kraju. W ubiegły weekend błysnęli zawodnicy reprezentujący ŁKS Łomża w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej.

Łukasz Zaniewski i Przemysław Olesiński wpisali się na listę strzelców, podobnie jak jeden z najlepszych snajperów IV ligi podlaskiej - Adrian Gwiazda. Poniżej pełne zestawienie.

Naszych czytelników zachęcamy do współpracy - jeżeli posiadacie państwo informacje o zawodnikach z naszego regionu, którzy reprezentują barwy klubów na terenie kraju (lub za granicą) na dowolnym poziomie ligowym, prosimy o kontakt na adres mailowy sport@eostroleka.pl. Kolejny odcinek naszego cyklu już za tydzień

I LIGA

Mateusz Żebrowski (Wigry Suwałki, wychowanek OTS Korona) zagrał 45 minut w meczu 12. kolejki, w którym jego klub przegrał 1:2 z Chrobrym Głogów. Żebrowski został zmieniony w przerwie przez Bartosza Biela.

II LIGA

Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy, wychowanek MKS Narew) zagrał cały mecz przeciwko Kotwicy Kołobrzeg w 12. kolejce II ligi. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

III LIGA

Mariusz Marczak (Polonia Warszawa, wychowanek MKS Narew) rozegrał 83 minuty w starciu 12. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. "Czarne Koszule" wygrały 4:0 z Oskarem Przysucha, a ostrołęczanin został zmieniony przez Michała Stasza.

Piotr Gurzęda (Świt Nowy Dwór Mazowiecki, wychowanek MKS Narew) zagrał całe spotkanie 12. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Jego Świt przegrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3.

Łukasz Zaniewski i Przemysław Olesiński (ŁKS Łomża, obaj wychowankowie OTS Korona) strzelili po jednej bramce w wygranym 5:1 spotkaniu z GKS Wikielec w ramach 12. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Zaniewski wykorzystał rzut karny w 22. minucie, Olesiński wpisał się na listę strzelców 14 minut później.

IV LIGA

Wojciech Skorupka i Piotr Strzeżysz (Ostrovia Ostrów Mazowiecka, obaj wychowankowie MKS Narew) rozegrali 90 minut w starciu 12. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej. Ich zespół wygrał 2:1 z MKS Ciechanów, a Skorupka popisał się asystą przy pierwszym golu Rafała Komosy. Zagrali także byli piłkarze ostrołęckich klubów:  Andrzej Łyziński i Dawid Wilczewski po 90 minut oraz Dominik Dzwonkowski 30 minut.

Adrian Gwiazda (Orzeł Kolno, wychowanek Tęczy Łyse) zagrał 90 minut w meczu 10. kolejki IV ligi podlaskiej przeciwko Turowi Bielsk Podlaski. Mecz zakończył się remisem 2:2, a Gwiazda wpisał się na listę strzelców w 60. minucie.

Mateusz Nakielski (Puszcza Hajnówka, wychowanek MKS Narew) rozegrał cały mecz 10. kolejki IV ligi podlaskiej. Jego klub zremisował 1:1 z Biebrzą Goniądz.

NIŻSZE LIGI

Przemysław Kruk (Nadnarwianka Pułtusk, wychowanek MKS Narew) wszedł na boisko w 69. minucie meczu swojej drużyny z Wkrą Żuromin w lidze okręgowej ciechanowsko- ostrołęckiej. Nadnarwianka przegrała 0:2.

Emil Chorążewicz (Iskra Krasne, wychowanek MKS Narew) rozegrał całe spotkanie przeciwko KS CK Troszyn w 11. kolejce ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Iskra przegrała ten mecz 0:1.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW

Jakub Stepnowski (Arka Gdynia, wychowanek LUKS Czerwin) zagrał przez 84 minuty meczu 11. kolejki CLJ. Jego Arka Gdynia zremisowała na wyjeździe z UKP Zielona Góra 1:1.

Dominik Prusaczyk (Jagiellonia Białystok, wychowanek MKS Narew) wszedł na boisko na drugą połowę meczu 11. kolejki CLJ przeciwko Hutnikowi Nowa Huta. "Jaga" wygrała to spotkanie 3:2.