Pływaczki z UKS Piątka biły "życiówki" w Warszawie

Pływanie 15 marca 2017 0 Komentarzy

Cztery medale wywalczyły zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka w Ogólnopolskich zawodach "Od Młodzika do Olimpijczyka", które odbyły się 11 marca na 50-metrowym obiekcie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Do rywalizacji przystąpiło ponad 1140 zawodniczek i zawodników z 93 klubów z całego kraju.

Dwa złote medale wywalczyła Marysia Murawska, która zajęła pierwsze miejsce na 100 m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym oraz pierwsze miejsce na 100 m stylem motylkowym, w tym przypadku również bijąc "życiówkę".

Dobry występ zaliczyła także Magda Kowalska, zdobywając dwa medale: złoto na 100 m stylem motylkowym oraz srebro na 100 m stylem dowolnym - w obu przypadkach kończąc wyścigi z rekordami życiowymi. Najlepsze rezultaty w życiu osiągały także Julia Orzoł i Maja Obrębska. Ostatecznie klub UKS Piątka zajął szóste miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów.