zdjecie 3243

Marysia Murawska gwiazdą Mistrzostw Polski w Lublinie! [WIDEO]

Pływanie 08 marca 2017 0 Komentarzy

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w Lublinie okazały się medalowymi żniwami dla Marysi Murawskiej - młodej zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka. Do jej kolekcji wpadło pięć złotych medali oraz rekord Polski na 50 m stylem motylkowym. W zawodach udział wzięła rekordowa liczba 681 zawodniczek i zawodników ze 156 klubów z całego kraju.

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski na 25-metrowym basenie Aqua Lublin zawodniczka UKS Piątka w porannych eliminacjach na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym, uzyskując rekordy życiowe, zapewniła sobie pierwsze miejsca w seriach finałowych. W finale na 50 m stylem stylem dowolnym z czasem 26,28 poprawiła rekord życiowy z serii eliminacyjnej i zdobyła
swój pierwszy złoty medal na Mistrzostwach Polski.  Ale to nie koniec: na 100 m stylem motylkowym również była najlepsza - jej czas to 1:02.61, kolejne złoto, a do tego blisko rekordu Polski - zabrakło tylko 0,26 sekundy.

Sobota była drugim dniem pełnym emocji od samego poranka. W eliminacjach na 50 m stylem motylkowym Marysia
uzyskała najlepszy czas 28,05, ustanawiając kolejny rekord życiowy, a do rekordu Polski 14-latków zabrakło jej tylko 0,05 s. Rekord, do którego było tak blisko, został ustanowiony wiele lat temu przez Aleksandrę Urbańczyk, czołową polską pływaczkę, uczestniczkę olimpiady w Rio de Janeiro. Kolejny start Marysi to 200 m stylem zmiennym, kolejny rekord życiowy (2:22,45) i pierwsze miejsce w eliminacjach.

Po południu przyszedł czas na finały. W pierwszym z nich - na 50 m motylkiem - udało się pobić wspomniany wcześniej rekord Polski o 0,11 s. Czas 27,89 s dał Marysi Murawskiej pierwsze miejsce. Drugi złoty krążek tego dnia zdobyła ona na 200 m stylem zmiennym z czasem 2:21,21. Co ciekawe, złoty medal za 50 m motylkiem ostrołęczance wręczyła osoba, której rekord ona sama pobiła, czyli Aleksandra Urbańczyk. Obyśmy w przyszłości wspominali to jako symboliczną chwilę.Niedziela również "była dla nas", jak śpiewali Niebiesko-Czarni. Maria Murawska zdobyła złoto na 100 m stylem dowolnym z rekordem życiowym 57,37. Tym samym potwierdziła, że jest w absolutnej krajowej czołówce 14-letnich pływaczek.

- To był najważniejszy start w kilkuletniej karierze pływackiej Marysi. Po raz pierwszy w życiu na dziesięć startów ustanowiła dziewięć rekordów życiowych, a klub UKS Piątka w klasyfikacji medalowej zajął drugie miejsce. Wyniki osiągnięte przez zawodniczkę podczas zawodów są bardzo obiecujące w perspektywie Letnich Mistrzostw Polski - cieszy się trener Andrzej Pyskło. Nam pozostaje również podzielić tę radość, a zawodniczce złożyć najszczersze gratulacje!

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.