Pięć medali Piątki w Ciechanowie

Pływanie 02 lutego 2017 0 Komentarzy

Reprezentantki ostrołęckiej Piątki dobrze spisały się w zawodach pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. W zawodach popłynęło 409 zawodniczek i zawodników z 31 klubów. Sprawdź wyniki ostrołęczanek.

Podopieczne Andrzeja Pyskło zdobyły pięć medali, z czego aż cztery złote, bijąc przy okazji kolejne rekordy życiowe. Dodatkowo, Marysia Murawska została najlepszą pływaczką z rocznika 2003.

Przejdźmy jednak do wyników. Marysia Murawska zdobyła trzy złote medale na dystansach: 100 m stylem dowolnym z czasem 59,22;100 m stylem motylkowym z czasem 1:04,56 (rekord życiowy) i 200 m stylem motylkowym open z czasem 2:23,56 (rekord życiowy), wygrywając - co warte podkreślenia - z zawodniczkami o rok starszymi. Marysia również miała jeden start poza konkurencją - na 200 m stylem dowolnym osiągnęła czas 2:09,36 (rekord życiowy).

Najmłodsza zawodniczka Piątki Natalia Skórzewska zdobyła złoto na 50 m stylem klasycznym z czasem 54,40 (rekord życiowy) i czwarte miejsce na 50 m stylem grzbietowym z czasem 48,57 (rekord życiowy). Maja Obrębska zdobyła medal brązowy na 50 m stylem grzbietowym z czasem 37,43 i dziewiętnaste miejsce na 200 m stylem grzbietowym w open. Magda Kowalska wystartowała w dwóch konkurencjach open zajmując odpowiednio:czwarte miejsce na 200 m stylem motylkowym i ósme miejsce na 200 m stylem dowolnym.

"Piątka" popłynęła w składzie: Maria Murawska, Magda Kowalska, Maja Obrębska,Julia Orzoł i Natalia Skórzewska. Zawody rozegrano w sobotę 28 stycznia br. W klasyfikacji medalowej na 31 klubów UKS Piątka Ostrołęka zajęła 10. miejsce.