Pracowity czas pływaków Piątki Ostrołęka. "Cieszymy się z wyników"

Pływanie 14 grudnia 2022 1 Komentarz

W weekend 10 -11 grudnia zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w zawodach w Olsztynie, Warszawie oraz Chorzelach.

W dniach 10-11 grudnia w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski 14-latek w których udział wzięła Oliwia Charewicz, zajmując 21. miejsce na 200 m stylem motylkowym z czasem 2:50,14 oraz 36. miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 31,89 (rekord życiowy).

W sobotę w Warszawie odbyły się z kolei III eliminacje Ogólnopolskich zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka w których udział wzięli - Zuzanna Zecer oraz Antoni Golan.

• Zuzia zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 35,58 oraz zajęła czwarte miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:14,23
  • Antek zajął dziewiąte miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:15,37 (rekord życiowy) oraz dziesiąte miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 38,48 (rekord życiowy).

Natomiast w Chorzelach odbyły się Amatorskie Zawody Pływackie o Puchar Starosty w których udział wzięli -Wiktoria Tupacz, Łucja Tomczak, Helenka Żerańska oraz Nataniel Szczubełek.

• Wiktoria zajęła pierwsze miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 34,90 (rekord życiowy).
  • Helenka i Łucja rywalizowały w jednym roczniku i na 25 m stylem dowolnym z czasem 21,50 zajęły ex aequo pierwsze miejsce i otrzymały piękne, duże puchary.
  • Nataniel zajął ósme miejsce na 25 m stylem dowolnym z czasem 31,29. Najmłodszy zawodnik Piątki wystartował po raz pierwszy i rywalizował z o rok starszymi zawodnikami.

- Bardzo się cieszymy z osiągniętych wyników i wierzymy że umożliwiając najmłodszym podopiecznym udział w amatorskich zawodach zdobywają cenne doświadczenie, które zaowocuje w zawodach okręgowych i centralnych - podkreśla trener Andrzej Pyskło.