10 złotych medali Piątki Ostrołęka!

Pływanie 30 listopada 2022 0 Komentarzy

W niedzielę 27 listopada zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w XI Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka. W zawodach uczestniczyło ponad 220 zawodniczek i zawodników z 9 klubów. To był bardzo udany występ Piątki.

Piątka popłynęła w piętnastoosobowym składzie: Oliwia Charewicz, Zuzanna Zecer, Helena Żerańska, Łucja Tomczak, Natalia Skórzewska, Wiktoria Tupacz, Lena Łozińska, Antonina Szczubełek, Ania Kalicińska, Natasza Zaurska, Hanna Wawrzyńska, Oliwia Walczak, Adrianna Gutowska, Antoni Golan oraz Marcel Łoziński.

• Oliwia zdobyła dwa złote medale: na 50 m stylem dowolnym z czasem 29,69 oraz na 50 m stylem motylkowym z czasem 32,57;
  • Zuzia zdobyła dwa złote medale: na 25 m stylem klasycznym z czasem 20,82 oraz na 25 m stylem motylkowym z czasem 16,14;
  • Helenka zdobyła dwa złote medale: na 25 m stylem dowolnym z czasem 21,66 oraz na 25 m stylem grzbietowym 24,48;
  • Łucja zdobyła jeden medal srebrny na 25 m stylem dowolnym z czasem 23,07 oraz czwarte miejsce na 25 m stylem grzbietowym z czasem 27,44;
  • Natalia zdobyła jeden medal brązowy na 50 m stylem grzbietowym z czasem 38,93(rekord życiowy) oraz zajęła piąte miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 32,61;
  • Marcel zdobył dwa złote medale: na 25 m stylem dowolnym z czasem 19,25 oraz na 25 m stylem grzbietowym z czasem 23,90;
  • Antek zdobył dwa złote medale: na 25 m stylem grzbietowym z czasem 19,16 oraz na 25 m stylem motylkowym z czasem 17,48;

W klasyfikacji medalowej UKS Piątka Ostrołęka zajął drugie miejsce z 12 medalami na koncie. Oddajemy głos trenerom:

Ostatnie miesiące dla naszych najlepszych zawodników były bardzo intensywne. Bardzo się cieszymy że kadra młodziutkich pływaków powolutku ale systematycznie powiększa się i mamy nadzieję że jeszcze nie raz dadzą o sobie znać bardzo utalentowane pływaczki i pływacy z UKS Piątki (Helenka, Łucja, Hania, Natasza oraz Marcel).