Siedem medali ratowników WOPR-OS na Grand Prix Polski [ZDJĘCIA]

Inne 16 maja 2023 2 Komentarze

Podczas startu w Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyło się 13 maja 2023 r. w Kędzierzynie-Koźlu zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka zdobyli 7 medali (2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe) oraz ustanowili nowe rekordy życiowe. W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli : Hubert Nakielski, Gabrysia Grabowska, Aleksandra Żochowska, Maciej Romanowski, Mikołaj Grabowski, Błażej Samluk, Mikołaj Pęza.

Z dwoma złotymi medalami zdobytymi w kategorii Młodzik na dystansie 50 m ratowanie manekina – 39,91 s (nowy rekord życiowy) i 50 m ratowanie manekina w płetwach – 31,28 s. (nowy rekord życiowy) z zawodów wrócił Błażej Samluk. Błażej ponadto zajął czwarte miejsce na dystansie 50 m ratowanie manekina z pasem z nowym rekordem życiowym 37,61 s.

Z trzema medalami zdobytymi w kategorii Open z zawodów wrócił Hubert Nakielski, który zdobył brązowy medal na dystansie 100 m ratowanie kombinowane z nowym rekordem życiowy 1,02,39 s., srebrny medal na dystansie 100 m ratowanie manekina z pasem i brązowy medal na 50 m ratowanie manekina.

Brązowy medal w kategorii Junior młodszy na dystansie na dystansie 100 m ratowanie manekina zdobyła Gabriela Grabowska. Gabrysia ponadto zajęła szóste miejsce na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 41,02 s. oraz piąte miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach.

Również z brązowym medalem zdobytym w kategorii Junior na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach wrócił z zawodów Mikołaj Grabowski. Mikołaj ponadto zajmował dwunaste miejsce na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 38,50 s. i dziewiąte miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem. Z nowymi rekordami życiowymi z zawodów wrócili również nasi pozostali zawodnicy.

Maciek Romanowski zajął czwarte miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach z nowym rekordem życiowym 1,03,84 s., dziesiąte miejsce na 50 m ratowanie manekina, ósme miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem. Aleksandra Żochowska w kategorii junior zajęła ósme miejsce na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 45,06 s. Mikołaj Pęza w kategorii Młodzik zajął dziewiąte miejsce na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 55,87 s. oraz jedenaste miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach.

Źródło: WOPR-OS Ostrołęka