Zimowe Mistrzostwa Polski: Świetny start ratowników WOPR-OS [ZDJĘCIA]

Inne 22 grudnia 2022 0 Komentarzy

Osiem medali (2 złote, 3 srebrne, 3 brązowe), trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej obejmującej wszystkie starty w kategorii Open (Adam Wiśniewski) oraz kilka rekordów życiowych - to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka (Adam Wiśniewski, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Maciej Romanowski, Mikołaj Grabowski, Gabriela Grabowska, Aleksandra Żochowska ) podczas Zimowych Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w dniach 17-18.12.2022 r. w Szczecinie.

Złote medale dla WOPR-OS zdobyli w wyścigach indywidualnych: Hubert Nakielski w kategorii Open na dystansie 100 m ratowanie manekina z pasem z czasem 56,12 s – nowy rekord życiowy i Adam Wiśniewski w kategorii Open na dystansie 200 m super ratownik z czasem 2,23,12 s.

Adam Wiśniewski ponadto zdobył srebrny medal na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 52,26 s i brązowy medal na dystansie 100 m ratowanie manekina z pasem z czasem 58,86 s.

Z dwoma brązowymi medalami w wyścigach indywidualnych wrócił z mistrzostw Mateusz Adamowski, który w kategorii Open na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 52,40 s zajął trzecie miejsce – nowy rekord życiowy oraz na dystansie 200 m super ratownik III miejsce z czasem 2,28,17 s – nowy rekord życiowy.

Kolejne medale reprezentacja WOPR-OS zdobyła w wyścigach sztafetowych: srebrny medal na dystansie 4 x 50 m z przeszkodami (Wiśniewski, Mierzejewski, Adamowski, Nakielski) z czasem 1,44,44 s oraz srebrny medal na dystansie 4 x 50 m z pasem ratowniczym (Wiśniewski, Bojarski, Adamowski, Nakielski) z czasem 1,38,04 s. Ponadto na dystansie 4 x 25 m holowanie manekina sztafeta w składzie: Bojarski, Wiśniewski, Adamowski, Nakielski zajęła czwarte miejsce.

Z bardzo dobrej strony pokazali się również pozostali zawodnicy WOPR-OS (Grabowska, Żochowska, Romanowski, Grabowski), dla których start w zawodach ratowniczych na basenie 50 metrowym był debiutem. Pomimo, że nie zajmowali czołowych miejsc to ustanowili wiele rekordów życiowych oraz zdobyli cenne doświadczenie, które powinno zaowocować dobrymi wynikami w przyszłości.

- Jestem bardzo zadowolony zarówno z postawy jak i wyników moich zawodników, którzy koniec sezonu 2022 zakończyli na medal z rekordami życiowymi. Przed nami teraz kilka dni zasłużonego odpoczynku, a następnie powrót do treningów i przygotowań do sezonu 2023, który mam nadzieję będzie równie udany. W imieniu własnym oraz moich zawodników życzę wszystkim spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku – komentuje trener Dariusz Małkowski.