Siódemka Ostrołęka: Srebro Budziłek, brąz Wierzbowskiej

Lekkoatletyka 23 listopada 2021 0 Komentarzy

W sobotę 20 listopada odbyły się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Biegach Przełajowych. Spośród 7-osobowej ekipy UKS Siódemka Ostrołęka z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która w biegu na 2 km seniorek zdobyła srebrny medal, przegrywając złoto o 4 sekundy.

Równie pasjonujący finisz miała rywalizacja na 1,5 km juniorek młodszych (U-18). Tu nasza Małgorzata Wierzbowska (na zdjęciu) zdobyła brązowy medal przegrywając srebro o zaledwie 2 sekundy. O medal otarła się Kornelia Rusiłowicz, która w rywalizacji na 1 km dziewcząt U-14 zajęła 4. miejsce.

5. miejsce na 2 km juniorek (U-20) wywalczyła Izabela Marcińczyk, 7. w Mistrzostwach Mazowsza i 9. w Mistrzostwach Międzywojewódzkich był Artur Mrozek na 3km młodzików (U-16). Na 19. miejscu w rywalizacji dziewcząt U-12 na 1 km została sklasyfikowana Oliwia Półtorak.

Nie udał się start Julii Pyskło w biegu na 1 km U-14, gdyż została przewrócona i ostatecznie nie ukończyła biegu.