Lekkoatleci na zawodach. UKS Siódemka Ostrołęka podsumowuje starty

Lekkoatletyka 14 września 2021 0 Komentarzy

Za nami kolejne starty ostrołęckich lekkoatletów. Piaseczno, Olecko, Warszawa - tam startowali reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka. Jak im poszło? Oto podsumowanie.

W minionym tygodniu lekkoatleci UKS Siódemka Ostrołęka startowali w kilku zawodach:

• W czwartek 9 września Martyna Budziłek i Izabela Marcińczyk wystartowała na 800m w Piasecznie w Mazowia Track Cup. Martyna ukończyła zawody na 5. miejscu osiągając czas 2:17,42s, a Iza była 6 z czasem 2:20,26s.
  • W sobotę 11 września w Olecku w Miedzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Izabela Roicka dwukrotnie zajmowała 4. miejsca; w biegu na 80m przez płotki oraz w wieloskoku. W tej pierwszej konkurencji w eliminacjach uzyskała czas 13,20s (wiatr minus 1,2m/s), a w finale 13,05 (wiatr minus 1,0 m/s). Iza wystąpiła także w wieloskoku zajmując także 4. miejsce i osiągając rezultat 10,10m. W biegu na 1000m zadebiutował Artur Mrozek, zajął 7. miejsce z czasem 3:02,44s. Na 600m wystartował Szymon Sala i z rezultatem 1:38,06s zajął 9 miejsce.
  • W niedziele 12 września Siódemka brała udział w Warszawskiej Lidzie Lekkoatletycznej, która odbyła się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W zawodach zawodnicy Siódemki wywalczyli 2 zwycięstwa. W biegu na 800m bezapelacyjnie po 300m finiszu wygrała kadzidlanka Martyna Budziłek osiągając czas 2:15,60s, co jest jej nowym rekordem życiowym. Drugie zwycięstwo – w rzucie oszczepem młodziczek odniosła pochodząca z Troszyna 12-letnia Kinga Wilczewska, która wynikiem 22,89m o ponad 3 metry poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy.

Pozostałe wyniki:

• 5. miejsce w biegu na 400m odniosła Izabela Marcińczyk – 61,31s (poprawiła swój rekord życiowy o prawie 1 sekundę). Iza startowała także na 600m gdzie z czasem 2:27,07 zajęła 6. miejsce.
  • 5. miejsce w skoku w dal młodziczek wywalczyła Julia Pyskło z nowym rekordem życiowym – 3,73m; Julia biegała także na 100m gdzie osiągnęła czas 16,10s.
  • 6. w skoku w dal młodziczek była Michalina Mierzejewska – 3,63m, a na 100 metrów osiągnęła czas 16,67s.
  • 7. miejsce w biegu na 800m zajęła Małgorzata Wierzbowska – 2:28,25s (rekord życiowy poprawiony o 2 sekundy.
  • 7. miejsce wśród młodziczek na dystansie 400m wywalczyła Kornelia Rusiłowicz – 69,70s.