Udany koniec roku dla Energi Ostrołęka [ZDJĘCIA]

Siatkówka 17 grudnia 2016 Komentarzy

Energa Ostrołęka udanie kończy 2016 rok. Podopieczni Mateusza Mielnika co prawda nie odnieśli pięknego zwycięstwa, ale wygrali za trzy punkty z najsłabszą drużyną II ligi - UKS IFLO Zakład Karny Biała Podlaska. Teraz czas na dojście do zdrowia i powrót do formy z początku sezonu.

"Być może nie będziemy grać pięknie" - mówił przed meczem trener Mateusz Mielnik, świadomy problemów zdrowotnych z jakimi borykał się jego zespół. W drużynie panowała bowiem epidemia wirusowa, a niektórzy z zawodników w ostatnich dniach więcej czasu spędzali w łóżku niż na treningach. Rzeczywiście, mecz nie był pięknym widowiskiem, ale najważniejsze, że trzy punkty zostały w Ostrołęce.

Zaczęło się jednak całkiem nieźle, gdyż od początku meczu przewagę zyskali biało-czerwoni. Nim rywale zdołali zorientować się w boiskowych wydarzeniach, było już 1:0 po secie wygranym 25:16. Sporo emocji mieliśmy w secie drugim - a to za sprawą gości, którzy rozpoczęli od wysokiego prowadzenia. Sięgnęło ono nawet siedmiu "oczek" i trener z Ostrołęki musiał reagować, pobudzając zawodników na czasie. Pomogło, gdyż biało-czerwoni odrobili straty i wyszli nawet na prowadzenie. Szarpana gra dała jednak o sobie znać w końcówce, po nieporozumieniu na linii Głowacki-Kuźma goście zdobyli 30. punkt i wygrali seta do 28. Trzeba było zaczynać od nowa.

Dwa kolejne sety nie stanowiły jednak dla Energi większego problemu. Ostrołęczanie zagrali z większą agresją, kolejne udane akcje sprawiały, że pobudzali się nawzajem i dość pewnie punktowali przyjezdnych. Warto podkreślić dobrą postawę atakującego Patryka Szwaradzkiego, zdobył on w tym meczu sporo ważnych punktów i był prawdziwym liderem drużyny. Ostatecznie Energa zwycięża 3:1 i kończy rok w dobrych nastrojach. Sobotni sukces "rodził się" w bólach (szczególnie w drugim secie), ale mimo wszystko jest sukcesem - oby był to dobry prognostyk na kolejne starcia.

Energa Ostrołęka - UKS IFLO Zakład Karny Biała Podlaska 3:1 (25:16, 28:30, 25:20, 25:17)

ENERGA: Głowacki, Szwaradzki, Graczyk, Zalewski, Obuchowicz, Kuźma, Nurczyński (libero) oraz Poinc, Kubeł, Walczak, Piasta, Stojke.