Energa nie zwalnia tempa! Kolejny dreszczowiec, kolejne zwycięstwo [WIDEO]

Siatkówka 25 marca 2017 4 Komentarze

Ostrołęccy siatkarze przyzwyczajają swoich kibiców do dreszczowców. W pierwszym meczu 2. rundy play-off Energa wygrała w Białymstoku z tamtejszym BAS-em 3:2, w tie-breaku 21:19! Dzięki temu biało-czerwoni mają sporą zaliczkę przed meczem rewanżowym.

Początek pierwszego seta należał do biało-czerwonych - po ataku Kuźmy prowadzili oni 7:5. Szybko jednak inicjatywę przejęli zawodnicy BAS-u i wyszli na prowadzenie 11:9. Dalej oglądaliśmy wyrównaną grę, goście doprowadzili do remisu 15:15. Kolejne minuty nie przynosiły rozstrzygnięcia - najpierw BAS prowadził 20:17, chwilę później było 21:21. W końcówce lepiej napięcie wytrzymali gospodarze - 26:24 i 1:0 dla BAS-u.

Drugiego set lepiej zaczęli miejscowi (10:7), ale od tego momentu inicjatywa należała do Energi. Ostrołęccy gracze szybko doprowadzili do wyrównania, wyszli na prowadzenie i powiększali przewagę. Cała drużyna grała dobrze i zdobywała kolejne punkty dzięki skuteczności w ataku. Skończyło się wygraną 25:20 i mieliśmy remis. W trzeciej odsłonie to goście dyktowali warunki gry. Siatkarze z Mazowsza od początku seta prowadzili i nie dali w nim szans rywalom, deklasując ich do 15. Było już coraz bliżej wygranej...

Wtedy było blisko, a w czwartym secie przy stanie 16:11 dla Energi było już w zasadzie o krok od końca spotkania. Od stanu 17:12 coś się jednak zacięło w grze ostrołęczan, stracili oni kilka punktów z rzędu, co zaowocowało remisem na tablicy wyników - 19:19. Później ostrołęczanie mieli jeszcze piłkę meczową (24:23), ale jej nie wykorzystali, za to swoje szanse wykorzystali gospodarze. 27:25 i w całym meczu remis 2:2.

Od czego są jednak specjaliści od horrorów... Po meczu z Huraganem Międzyrzec Podlaski żadna przewaga przeciwnika nie może być już pewna. Ostrołęczanie pokazali to także w tie-breaku, w którym BAS prowadził już 4:1. Wtedy jednak trener Mielnik wziął czas, co poskutkowało. Na zmianie stron BAS prowadził już tylko 8:7, a chwilę później 9:8 wygrywali ostrołęccy siatkarze. W końcówce 14:12 prowadzili już gracze Energi, co nie oznaczało końca emocji. Tych biało-czerwoni dostarczyli jeszcze sporo, bo BAS doprowadził do stanu po 14 i zaczęła się wojna nerwów. Piłki meczowe mieli jedni i drudzy, aż w końcu przy stanie 20:19 dla Energi skutecznym atakiem z prawego skrzydła popisał się Patryk Szwaradzki. Szał radości, jest kolejna wygrana!

Energa przywozi do domu sporą zaliczkę, bowiem rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Rewanż odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia w Ostrołęce i jeżeli biało-czerwoni wygrają ten mecz to awansują do turnieju półfinałowego walki o awans do I ligi. Więcej o meczu z BAS-em już jutro w naszym serwisie.

BAS Białystok - Energa Ostrołęka 2:3 (26:24, 20:25, 15:25, 27:25, 19:21)
stan rywalizacji 0-1

ENERGA: Zdrojewski, Poinc, Zalewski, Obuchowicz, Kuźma, Szwaradzki, Nurczyński (libero) oraz Graczyk, Stojke, Głowacki.