Niesamowite, zrobili to!!! Energa w drugiej rundzie play-off [WIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkówka 11 marca 2017 25 Komentarzy

Siatkarze Energi Ostrołęka w rewanżu z Huraganem Międzyrzec Podlaski mieli ciągle pod górkę. Najpierw przegrali pierwszego seta, czym skomplikowali sobie sytuację, a kiedy już doprowadzili do złotego seta to przegrywali w nim 3:8. Skończyło się szaloną radością - Energa w 2. rundzie play-off!

To co wydarzyło się w sobotni wieczór w hali im. Arkadiusza Gołasia jeszcze po meczu wydaje się nieprawdopodobne. Podopieczni Mateusza Mielnika źle weszli w to spotkanie. Widać było, że biało-czerwoni są zestresowani sytuacją jaką zafundowali sobie po pierwszym spotkaniu. Trzeba było bowiem wygrać 3:0 lub 3:1 by doprowadzić do złotego seta. Margines błędu wyczerpał się już po pierwszej odsłonie, którą ostrołęccy siatkarze przegrali do 17.

Od drugiego seta zaczął się jednak koncert gry biało-czerwonych. Gospodarze byli wyraźnie lepsi we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i z każdą akcją napędzali się do coraz lepszej gry. Z obu stron mocno iskrzyło, posypały się żółte i czerwone kartki, widać było, że jest to mecz ogromnej wagi. W drugiej odsłonie Energa wygrywa 25:20, a w trzeciej od początku deklasuje podopiecznych Marcina Śliwy. Zaczęliśmy od 11:3, później 13:5 i 20:9. Trzeci set skończony wynikiem 25:12. Było blisko złotego seta.

Czwartą partię tego meczu lepiej zaczęli jednak goście. Prowadzili oni 3:0, później 6:4, ale w końcu ostrołęccy siatkarze pokazali, że nie przez przypadek zajęli drugie miejsce w rundzie zasadniczej. Gospodarze wyszli na prowadzenie 11:9 i nie oddali go już do końca seta, systematycznie powiększając przewagę. Kapitalnie spisywał się Patryk Szwaradzki, raz po raz kończąc trudne piłki. 25:19, w całym meczu 3:1 i 15-minutowe oczekiwanie na złotego seta. Oba zespoły zeszły do szatni.

Rozgrywana do 15 punktów partia miała zdecydować o awansie do 2. rundy play-off. Na nasze nieszczęście, lepiej rozpoczęli ją gracze Huraganu. Prowadzili już 7:3, a w dodatku mocne skurcze uniemożliwiły grę Patrykowi Szwaradzkiemu. Trener Mateusz Mielnik zdecydował się na pokerową zagrywkę - za Szwaradzkiego wpuścił nominalnego przyjmującego Kamila Graczyka, dysponującego mocnym atakiem. To był strzał w dziesiątkę, bowiem Graczyk skończył później kilka ważnych piłek. Rozpoczęło się odrabianie strat.

Od stanu 3:7 zrobiło się 7:10, a później 10:11. Trener Marcin Śliwa wziął czas, a z twarzy siatkarzy gości zeszły już szerokie uśmiechy jakie widniały na nich przy zmianie stron. Rozpoczęła się gra nerwów. Za chwilę mamy 11:11, 12:11 - kibice szaleją! Przy stanie 14:12 cała sala głośno krzyczy "ostatni", nie wierząc, że to dzieje się naprawdę. Jeszcze tylko chwila i 15:13. Koniec. Trener Mateusz Mielnik tonie w objęciach kibiców, Ostrołęka w drugiej rundzie play-off.

Rywalem Energi w drugiej rundzie play-off będzie BAS Białystok. Więcej o spotkaniu Energa - Huragan już jutro w naszym serwisie sportowym. A tymczasem, wielkie gratulacje dla naszych siatkarzy.

Energa Ostrołęka - Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1 (17:25, 25:20, 25:12, 25:19). Złoty set 15:13.
ENERGA: Piasta, Obuchowicz, Zdrojewski, Szwaradzki, Graczyk, Zalewski, Nurczyński (libero) oraz Poinc, Głowacki