"Od młodzika do Olimpijczyka" płyną zawodniczki UKS Piątka

Pływanie 21 grudnia 2016 0 Komentarzy

W sobotę 17 grudnia w Warszawie na nowym obiekcie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyły się drugie eliminacje do ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży "Od Młodzika Do Olimpijczyka". Udział w zawodach wzięło sześć zawodniczek UKS Piątka Ostrołęka.

Była to jedna z największych imprez pływackich w naszym kraju. Startowała w niej rekordowa ilość 1250 zawodników z 85 klubów pływackich,podzielone na dwa bloki.Klub Sportowy UKS Piątka Ostrołęka Piątkę reprezentowało sześć zawodniczek: Maria Murawska, Magda Kowalska, Maria Mikas, Maja Obrębska, Martyna Werpachowska i Julia Orzoł.

Najbardziej utytułowana zawodniczka Piątki Maria Murawska zdobyła dwa złote medale w nietypowych dla siebie konkurencjach. Na 100 m "klasykiem" osiągnęła czas 1:13.15, poprawiając rekord życiowy o kilka sekund i przy okazji wskakując na trzecie miejsce europejskiego rankingu. Na 200 m stylem zmiennym Murawska popłynęła w czasie 2:23.91 i pobiła rekord życiowy. Ostatecznie zajęła ona drugie miejsce w roczniku 2003.

Magda Kowalska zdobyła jeden medal złoty na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:12,98 i czwarte miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:04,79 ze stratą do brązowego medalu jednej setnej sekundy. Magda jest bardzo ambitną i ciężko pracującą zawodniczką która małymi kroczkami dobija się do czołówki w swoim wieku. W klasyfikacji rocznika 2004 pływaczka zajęła trzecie miejsce.

Maria Mikas zdobyła piąte miejsce na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:24,52 z nowym rekordem życiowym i dziewiąte na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:28,62 (także rekord życiowy). Po dwumiesięcznej przerwie wystartowała Julia Orzoł zajmując odpowiednio: 24. miejsce na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:27,01 (nowy rekord życiowy) i 25. miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:13,24 (także rekord życiowy). Maja Obrębska zajęła 17. miejsce na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:24,79 i 27. lokatę na 100 m stylem klasycznym - czas 1:35.91 (rekord życiowy). Martyna Werpachowska zajęła 12. miejsce na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:24,55 i 20. miejsce na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:37,30 (rekord życiowy).

W klasyfikacji medalowej na 85 klubów z całego kraju UKS Piątka Ostrołęka zajęła 5. miejsce.