"Jak ryba w wodzie", czyli UKS Piątka znów z medalami

Pływanie 25 października 2016 5 Komentarzy

Zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka wywalczyły cztery medale w pierwszej edycji zawodów "Od Młodzika do Olimpijczyka" na 25-metrowym basenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka wywalczyły cztery medale w pierwszej edycji zawodów "Od Młodzika do Olimpijczyka" na 25-metrowym basenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Marysia Murawska zdobyła dwa złote medale na dystansie: 100 m stylem dowolnym z czasem 59.70 i 100 m stylem motylkowym z czasem 1:05,70. W wyścigu "motylkiem" Murawska pobiła rekord życiowy i uzyskała najlepszy czas tego roku w rankingu europejskim w swojej kategorii wiekowej na tym dystansie. Murawska podczas zawodów w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w roczniku 2003 zdobywając 1194 punkty.

Magda Kowalska zdobyła złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:12,93 i srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:05.94. Reprezentantka UKS Piątka zajęła trzecie miejsce w roczniku 2004, zdobywając 879 punktów. Piątka popłynęła - nomen omen - w pięcioosobowym składzie: Maria Murawska, Magda Kowalska, Maja Obrębska, Maria Mikas i Martyna Werpachowska. W klasyfikacji drużynowej (na 73 kluby) Piątka zajęła ósme miejsce. Zawody rozegrano w sobotę 22 października.

Na koniec kolejna miła informacja: obecnie Maria Murawska przebywa na kilkudniowym obozie w Warszawie, przygotowującym pływaczkę do kwalifikacji Zawodów Krajów Europy Środkowej w Koszycach (Słowacja). Treningi prowadzone są na 50-metrowym basenie pod okiem jednego z najlepszych trenerów na Mazowszu Grzegorza Kircuna.

Ostatnie sukcesy pływaków i pływaczek z ostrołęckich klubów skłaniają do śmiałej tezy, że czują się oni w basenach "jak ryba w wodzie". Jeżeli jednak szkolenie dalej będzie tak postępować to być może zaktualizujemy powiedzenie i ryby czuć się będą w wodzie jak ostrołęccy pływacy? Czekamy na kolejne sukcesy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
09:22, 25 paĹşdziernika 2016

gość

Tak trzymać dziewczyny!!!


...
11:03, 25 paĹşdziernika 2016

gość

To instruktorzy z 5 nie sa najlepsiejsi na Mazowszu?


...
13:59, 25 paĹşdziernika 2016

Gość

gość  napisał(a):
To instruktorzy z 5 nie sa najlepsiejsi na Mazowszu?

W 5 są najlepsze warunki do rozwoju zawodnika w Ostrołęce i być może w Mazowszu o czym świadczą świetne wyniki zawodników których trenują ambitni i zaangażowani trenerzy. Brawo 5 !


...
14:34, 25 paĹşdziernika 2016

Gość

Gratulacje dla zawodniczek i Trenerów !!!
Trenerzy UKS Piątka nie mogą trenować zawodniczki na 50 metrowym basenie, bo takiego nie ma w Ostrołęce.
To, czy są oni "najlepsiejsi" na Mazowszu oceni Polski Związek Pływacki, a nie gość publikujący wpis o godzinie 11:03


...
23:44, 27 paĹşdziernika 2016

Gość

Gratulacje dla całej piątki z "Piątki".
Brawo trener!Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.