Squatina w blasku złota Kamila Szporaka [ZDJĘCIA]

Pływanie 27 października 2016 Komentarzy

Kolejny udany wytęp młodych pływaków Squatina Ostrołęka. Podczas pierwszej edycji Ogólnopolskich Zawodów Pływackich "Od Młodzika do Olimpijczyka" wystąpiło pięcioro zawodników. Rywalizacja toczyła się 22 października na 25-metrowej pływalni w Warszawie.

- Osiągnięte wyniki przez młodych adeptów cieszą trenerów i motywują do dalszej pracy - potwierdza trener Squatina Maja Bieżuńska.

Reprezentacja ostrołęckiego klubu wystąpiła w składzie: Kornelia Rusiłowicz, Patrycja Marcińczyk, Weronika Jankowska, Kamil Szporak, Jakub Bieżuński. Wszyscy startujący ustanowili swoje nowe rekordy życiowe, w klasyfikacji postępów Squatina zajęła wysokie 5. miejsce wśród 74 startujących klubów z całej Polski. W klasyfikacji medalowej zawodów klub z naszego miasta uplasował się na 21. miejscu.

Jedyny medal dla Squatiny zdobył Kamil Szporak. Tym samym potwierdził on przynależność do ścisłej czołówki pływaków z rocznika 2006 na 100 metrów stylem klasycznym. Jego rezultat 1:32.18 to nowy rekord życiowy oraz najlepszy obecnie wynik w kraju w tej kategorii wiekowej i na tym dystansie. Drugiego na mecie Karola Włóczewskiego z Ciechanowa ostrołęczanin wyprzedził o ponad dwie sekundy. Kamil Szporak zajął też 10. miejsce w klasyfikacji najlepszych pływaków z rocznika 2006 podczas tych zawodów, na 77 startujących dziesięciolatków.