Olimp nie sprostał drugiej drużynie Metra [ZDJĘCIA]

Siatkówka 13 listopada 2016 Komentarzy

Siatkarze UKS Olimp Ostrołęka nie zaliczą do udanych rewanżowego spotkania z Metrem II Warszawa. Podopieczni Lucjana Łomacza zanotowali piątą porażkę w sezonie, ulegając rywalom ze stolicy 2:3. Przyjezdni zrewanżowali się Olimpowi za porażkę w Warszawie.

W pierwszym secie siatkarzom UKS Olimp udało się objąć prowadzenie, lecz goście zagrali niezwykle ambitnie w końcówce seta, dzięki czemu przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugim secie role się odwróciły - mecz nadal był wyrównany, lecz to gospodarze byli stroną minimalnie przeważającą.

Wydawało się, że gracze prowadzeni przez Lucjana Łomacza przy remisowym wyniku powinni przejąć inicjatywę, lecz stało się dokładnie odwrotnie. Siatkarzom Metra zaczęło wychodzić wszystko, a ostrołęczanie nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych gości. Metro II wygrywa w Ostrołęce 3:1. Olimp po tym spotkaniu ma na swoim koncie trzy zwycięstwa i pięć porażek, plasując się w środku pierwszoligowej stawki.

Okazję do pomszczenia tej porażki ostrołęczanie będą mieli 27 listopada. To właśnie wtedy o godz. 12.00 w hali Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego Olimp zagra z pierwszym zespołem Metra Warszawa.

Olimp Ostrołęka - Metro II Warszawa 1:3 (23:25,25:21,14:25,19:25)

Olimp: 3. G. Tomaszewski, 4. M. Budny, 5. W. Brzozowski, 6. J. Krawczyk, 7. D. Milewski, 9. P. Pyskło, 10. R. Malinowski, 11. M. Murawski, 13. K. Kowalski, 14. H. Zyra, 15. K. Balcerzak, 2. R. Boryszewski (libero), 8. M. Krejszeff (libero). Trener: L. Łomacz.

Metro 2: 1. J. Rylski, 4. M. Jaszczuk, 6. P. Sołdaj, 7. M. Stecz, 8. K. Rybarczyk, 10. J. Gaweł, 12. A. Jusiński, 13. M. Kosacz, 14. W. Woźniakowski, 15. P. Wójcik, 16. B. Nierodzik (libero), 17. M. Gaweł (libero). Trener: K. Sołtykiewicz.