zdjecie 2262

Panowie domu kontra mistrzowie delegacji

Siatkówka 08 listopada 2016 Komentarzy

Zawodnicy Energi Ostrołęka mają przed sobą pracowity tydzień w rozgrywkach II ligi. Biało-czerwoni przewodzą w tabeli, lecz w środę i sobotę czekają ich trudne mecze z czołowymi zespołami. Będzie to prawdziwy test umiejętności i wytrzymałości.

Zawodnicy Energi Ostrołęka mają przed sobą pracowity tydzień w rozgrywkach II ligi. Biało-czerwoni przewodzą w tabeli, lecz w środę i sobotę czekają ich trudne mecze z czołowymi zespołami. Będzie to prawdziwy test umiejętności i wytrzymałości.

Do tej pory ostrołęczanie grali co tydzień, lecz teraz przychodzi im przyspieszyć tempo i rozegrać dwa spotkania w ciągu tygodnia. Mało tego, oba mecze zaliczyć można do gatunku tych trudnych, gdyż rywale to naprawdę ciekawe i mocne ekipy. Już jutro Energa jedzie na wyjazd do Międzyrzeca Podlaskiego, gdzie zmierzy się z tamtejszym Huraganem. Co wiemy o rywalu?

Huragan to zdecydowanie zespół własnego parkietu. W czterech spotkaniach rozgrywanych u siebie potrafił on pokonać wszystkich rywali. Podopieczni Marcina Śliwy wygrali 3:1 z Huraganem Wołomin, 3:2 z BAS Białystok, 3:2 z Centrum Augustów oraz 3:0 z AZS UWM Olsztyn. Sześć zwycięstw i jedna porażka daje zawodnikom z Międzyrzeca Podlaskiego trzecie miejsce, trzy punkty za Energą i jeden za MOS Wola Warszawa.

Mecz zapowiada się arcyciekawie, gdyż Energa to zespół, który na wyjazdach zdobył jak dotychczas komplet punktów. Podopieczni Mateusza Mielnika świetnie czują się na terenie rywali i notują kolejne zwycięstwa. Tym razem poprzeczka może zostać podniesiona wyżej niż przez Lesan Halinów, UKS IFLO Biała Podlaska, Huragan Wołomin czy Legię Warszawa. Huragan chce podtrzymać serię zwycięstw u siebie, Energa - serię zwycięstw na wyjeździe. Ciekawostką może być fakt, iż w zespole środowego rywala Energi występuje wychowanek UKS Olimp Ostrołęka - libero Grzegorz Kowalczyk.

Po meczu w Międzyrzecu Podlaskim nie będzie wiele czasu na odpoczynek, gdyż już w sobotę mecz w hali im. Gołasia z BAS Białystok, czyli do niedawna liderem rozgrywek. O tym jednak już wkrótce, kciuki za ostrołęczan trzymać można jutro od godz. 18.30, bo to właśnie wtedy zaplanowano pierwszy gwizdek w meczu z Huraganem Międzyrzec Podlaski.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.