zdjecie 4562

Piłkarskie emocje na Dzień Niepodległości [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 07 listopada 2016 Komentarzy

Dzień Niepodległości to nie tylko wielkie święto patriotyczne, ale także okazja do sportowej rywalizacji w szczytnej idei. Z tego założenia wyszli działacze OTS Korona, którzy przy wsparciu Urzędu Miasta Ostrołęki zorganizowali turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2009. Dziesięć drużyn stoczyło świetne pojedynki. Najlepsza okazała się ekipa Talentu Białystok.

Dzień Niepodległości to nie tylko wielkie święto patriotyczne, ale także okazja do sportowej rywalizacji w szczytnej idei. Z tego założenia wyszli działacze OTS Korona, którzy przy wsparciu Urzędu Miasta Ostrołęki zorganizowali turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2009. Dziesięć drużyn stoczyło świetne pojedynki. Najlepsza okazała się ekipa Talentu Białystok.

W grupie A rywalizowały zespoły Korony I Ostrołęka, AMP Gool Olszewo-Borki, Olimpii Zambrów, AP Ostrów Mazowiecka i Talentu II Białystok. Grupę wygrała ekipa z Ostrowi Mazowieckiej, notując trzy zwycięstwa i remis. Gracze Korony pod wodzą trenera Piotra Karczewskiego zajęli trzecie miejsce w grupie, notując następujące rezultaty: 0:0 z AMP Gool, 1:2 z Olimpią, 1:1 z AP Ostrów Maz. i 3:2 z Talentem II. Z kolei ekipa z Olszewa-Borek prowadzona przez Michała Robaszkiewicza znalazła się na czwartym miejscu po trzech remisach (0:0 z Koroną, 1:1 z Olimpią, 1:1 z Talentem) oraz porażce (0:1 z AP Ostrów Maz.).

W grupie B zagrały zespoły Korony II Ostrołęka, APN Ostrołęka, ŁKS Łomża, Rzekunianki Rzekuń i Talentu I Białystok. Zwyciężyła ekipa z Białegostoku z kompletem zwycięstw. Na miejscu drugim Rzekunianka Rzekuń prowadzona przez trenera Łukasza Załęskiego (5:0 z Koroną II, 3:1 z APN, 1:0 z ŁKS i 0:3 z Talentem). Drużyna APN Ostrołęka pod wodzą trenera Mariusza Kuczewskiego zajęła czwarte miejsce (2:0 z Koroną II, 0:0 z ŁKS, 1:3 z Rzekunianką, 0:2 z Talentem), a  Korona II Ostrołęka zamknęła tabelę tej grupy (0:2 z APN, 1:2 z ŁKS, 0:5 z Rzekunianką, 0:7 z Talentem).

W dwumeczu o miejsce 9. zmierzyły się ze sobą drugie drużyny Talentu Białystok i Korony Ostrołęka. Białostocczanie w pierwszym spotkaniu wygrali 6:0, w drugim 4:0 i to oni zostali zwycięzcami tego pojedynku. Ciekawie było również w rywalizacji o miejsca 5-8. W pierwszym "półfinale pocieszenia" Korona pokonała APN 5:0, w drugim AMP Gool Olszewo-Borki po rzutach karnych zwyciężył z ŁKS Łomża. W spotkaniu o 7. miejsce APN uległ ŁKS Łomża 1:4, z kolei w starciu o piątą lokatę derby regionu - ponownie po rzutach karnych - rozstrzygnęła na swoją korzyść drużyna z Olszewa-Borek, pokonując Koronę Ostrołęka.

Przejdźmy do fazy finałowej. W pierwszym półfinale AP Ostrów Mazowiecka pokonała Rzekuniankę Rzekuń 3:0, w drugim - Talent Białystok w derbach Podlasia zwyciężył 2:0 z Olimpią Zambrów. W meczu o trzecie miejsce ambitny bój z Olimpią stoczyła Rzekunianka, lecz gracze z powiatu ostrołęckiego ulegli 2:3 i znaleźli się na czwartym miejscu. W finale zagrały zespoły z Ostrowi Mazowieckiej i Białegostoku. Lepszy okazał się Talent i to piłkarze z Podlasia wznieśli ręce w geście triumfu po wygranej 3:1.

Organizatorzy przyznali wyróżnienia indywidualne. Najlepszymi zawodnikami z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego zostali: Patryk Czaplicki z Rzekunianki Rzekuń, Jan Makowski z AMP Gool Olszewo-Borki, Szymon Wasyk z Korony I Ostrołęka i Wojciech Majewski z Korony II Ostrołęka. Królem strzelców turnieju został Michał Serokin z Talentu II Białystok - 8 goli, najlepszym bramkarzem wybrano Gabriela Lutostańskiego z Olimpii Zambrów, a najlepszym zawodnikiem został Bartek Skrzyński z AP Ostrów Mazowiecka.

Klasyfikacja końcowa turnieju z okazji Dnia Niepodległości: 1. Talent Białystok, 2. AP Ostrów Mazowiecka, 3. Olimpia Zambrów, 4. Rzekunianka Rzekuń, 5. AMP Gool Olszewo-Borki, 6. Korona Ostrołęka, 7. ŁKS Łomża, 8. APN Ostrołęka, 9. Talent II Białystok, 10. Korona II Ostrołęka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.