Piłkarskie emocje na Dzień Niepodległości [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 07 listopada 2016 4 Komentarze

Dzień Niepodległości to nie tylko wielkie święto patriotyczne, ale także okazja do sportowej rywalizacji w szczytnej idei. Z tego założenia wyszli działacze OTS Korona, którzy przy wsparciu Urzędu Miasta Ostrołęki zorganizowali turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2009. Dziesięć drużyn stoczyło świetne pojedynki. Najlepsza okazała się ekipa Talentu Białystok.

Dzień Niepodległości to nie tylko wielkie święto patriotyczne, ale także okazja do sportowej rywalizacji w szczytnej idei. Z tego założenia wyszli działacze OTS Korona, którzy przy wsparciu Urzędu Miasta Ostrołęki zorganizowali turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2009. Dziesięć drużyn stoczyło świetne pojedynki. Najlepsza okazała się ekipa Talentu Białystok.

W grupie A rywalizowały zespoły Korony I Ostrołęka, AMP Gool Olszewo-Borki, Olimpii Zambrów, AP Ostrów Mazowiecka i Talentu II Białystok. Grupę wygrała ekipa z Ostrowi Mazowieckiej, notując trzy zwycięstwa i remis. Gracze Korony pod wodzą trenera Piotra Karczewskiego zajęli trzecie miejsce w grupie, notując następujące rezultaty: 0:0 z AMP Gool, 1:2 z Olimpią, 1:1 z AP Ostrów Maz. i 3:2 z Talentem II. Z kolei ekipa z Olszewa-Borek prowadzona przez Michała Robaszkiewicza znalazła się na czwartym miejscu po trzech remisach (0:0 z Koroną, 1:1 z Olimpią, 1:1 z Talentem) oraz porażce (0:1 z AP Ostrów Maz.).

W grupie B zagrały zespoły Korony II Ostrołęka, APN Ostrołęka, ŁKS Łomża, Rzekunianki Rzekuń i Talentu I Białystok. Zwyciężyła ekipa z Białegostoku z kompletem zwycięstw. Na miejscu drugim Rzekunianka Rzekuń prowadzona przez trenera Łukasza Załęskiego (5:0 z Koroną II, 3:1 z APN, 1:0 z ŁKS i 0:3 z Talentem). Drużyna APN Ostrołęka pod wodzą trenera Mariusza Kuczewskiego zajęła czwarte miejsce (2:0 z Koroną II, 0:0 z ŁKS, 1:3 z Rzekunianką, 0:2 z Talentem), a  Korona II Ostrołęka zamknęła tabelę tej grupy (0:2 z APN, 1:2 z ŁKS, 0:5 z Rzekunianką, 0:7 z Talentem).

W dwumeczu o miejsce 9. zmierzyły się ze sobą drugie drużyny Talentu Białystok i Korony Ostrołęka. Białostocczanie w pierwszym spotkaniu wygrali 6:0, w drugim 4:0 i to oni zostali zwycięzcami tego pojedynku. Ciekawie było również w rywalizacji o miejsca 5-8. W pierwszym "półfinale pocieszenia" Korona pokonała APN 5:0, w drugim AMP Gool Olszewo-Borki po rzutach karnych zwyciężył z ŁKS Łomża. W spotkaniu o 7. miejsce APN uległ ŁKS Łomża 1:4, z kolei w starciu o piątą lokatę derby regionu - ponownie po rzutach karnych - rozstrzygnęła na swoją korzyść drużyna z Olszewa-Borek, pokonując Koronę Ostrołęka.

Przejdźmy do fazy finałowej. W pierwszym półfinale AP Ostrów Mazowiecka pokonała Rzekuniankę Rzekuń 3:0, w drugim - Talent Białystok w derbach Podlasia zwyciężył 2:0 z Olimpią Zambrów. W meczu o trzecie miejsce ambitny bój z Olimpią stoczyła Rzekunianka, lecz gracze z powiatu ostrołęckiego ulegli 2:3 i znaleźli się na czwartym miejscu. W finale zagrały zespoły z Ostrowi Mazowieckiej i Białegostoku. Lepszy okazał się Talent i to piłkarze z Podlasia wznieśli ręce w geście triumfu po wygranej 3:1.

Organizatorzy przyznali wyróżnienia indywidualne. Najlepszymi zawodnikami z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego zostali: Patryk Czaplicki z Rzekunianki Rzekuń, Jan Makowski z AMP Gool Olszewo-Borki, Szymon Wasyk z Korony I Ostrołęka i Wojciech Majewski z Korony II Ostrołęka. Królem strzelców turnieju został Michał Serokin z Talentu II Białystok - 8 goli, najlepszym bramkarzem wybrano Gabriela Lutostańskiego z Olimpii Zambrów, a najlepszym zawodnikiem został Bartek Skrzyński z AP Ostrów Mazowiecka.

Klasyfikacja końcowa turnieju z okazji Dnia Niepodległości: 1. Talent Białystok, 2. AP Ostrów Mazowiecka, 3. Olimpia Zambrów, 4. Rzekunianka Rzekuń, 5. AMP Gool Olszewo-Borki, 6. Korona Ostrołęka, 7. ŁKS Łomża, 8. APN Ostrołęka, 9. Talent II Białystok, 10. Korona II Ostrołęka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
16:30, 07 listopada 2016

gosc

fajna impreza dla dzieciaków, jak najwięcej takich.  


...
18:37, 07 listopada 2016

Gość

świetna impreza, widać moc w tych dzieciakach :)


...
22:18, 07 listopada 2016

Jerzy Engel

Szalenie ważne jest, aby na dzień niepodległości były piłkarskie emocje.


...
15:33, 08 listopada 2016

klepacz

Brawo za organizację turnieju. Dzieciaki miały spory ubaw i rywalizacje na całkiem wysokim poziomie. Szkoda tylko że zachowanie niektórych rodziców było zdecydowanie poniżej tego poziomu.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.