Ostrołęczanie na sportowych arenach: Dwa gole Truszkowskiego, Łomacz MVP meczu Plus Ligi

Inne 05 listopada 2012 Komentarzy

Piłkarze, siatkarze i koszykarka - wszyscy pochodzą z Ostrołęki lub są wychowankami ostrołęckich klubów i reprezentują w chwili obecnej barwy drużyn z innych miast. Sprawdziliśmy jak w ubiegły weekend spisywali się na sportowych arenach w kraju i za granicą.

Marcin Truszkowski (przy piłce) zdobył dwie bramki dla III-ligowego ŁKS Łomża (fot. eOstroleka.pl)

Zaczynamy od piłki nożnej. 90 minut w piłkarskiej Ekstraklasie w barwach Wisły Kraków rozegrał Rafał Boguski, wychowanek ŁKS Łomża. Z Ostrołęką łączy go to, że urodził się w naszym mieście, dlatego warto odnotować jego występ. Wisła przegrała z Lechem Poznań 0:1. W pierwszej lidze piłkarskiej mogliśmy oglądać występy dwóch wychowanków ostrołęckich klubów. Łukasz Zaniewski, który karierę zaczynał w Koronie HiD Ostrołęka, został wpuszczony na boisko na ostatnie dziesięć minut spotkania jego obecnej drużyny, Okocimskiego Brzesko z  Dolcanem Ząbki. W ciągu tych dziesięciu minut Zaniewski zdążył obejrzeć żołtą kartkę a jego zespół przegrał 0:1. Drugi z ostrołęczan, Łukasz Grzeszczyk jest wychowankiem Narwi i obecnie gra w Warcie Poznań. W sobotnim meczu z GKS Tychy zagrał przez 66 minut, po czym otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul na swoim rywalu. Warta Poznań przegrała to spotkanie 0:1. W drugiej lidze Puszcza Niepołomice pokonała Radomiaka Radom 2:0. W barwach tej drugiej drużyny występuje Mariusz Marczak, niestety w tym spotkaniu na boisku się nie pojawił. W trzecioligowym ŁKS Łomża występuje dwóch wychowanków drużyn z naszego miasta: Marcin Truszkowski (Narew) i Przemysław Olesiński (Korona). Obaj wyszli w pierwszym składzie w meczu z Sokołem Ostróda. ŁKS Łomża wygrał ten mecz 3:0 a dwiema bramkami popisał się Truszkowski, który w rozgrywkach III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej ma na swoim koncie już 9 goli w 15 meczach. Olesiński jak do tej pory do siatki trafił raz.

Sporo emocji było również w siatkarskiej Plus Lidze. Wychowanek UKS Olimp Ostrołęka, Grzegorz Łomacz został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu Wkręt-Met AZS Częstochowa - Lotos Trefl Gdańsk. Ostrołęczanin, który jest kapitanem drużyny z Gdańska, zdobył w tym spotkaniu cztery punkty. Sposób jego rozgrywania sprawił jednak, że koledzy z drużyny nie mieli problemów z umieszczaniem piłki w polu przeciwnika i Lotos Trefl wygrał ten mecz 3:1. We Francji występuje brat Grzegorza, Jakub Łomacz. 30-letni przyjmujący gra w Martigues - klubie francuskiej PRO B, czyli odpowiedniku polskiej pierwszej ligi. W miniony weekend zespół Jakuba Łomacza zagrał na wyjeździe z Saint-Nazaire, przegrywając 2:3. Ostrołęczanin należał do wyróżniających się zawodników na parkiecie, zdobył 21 punktów.

Wychowankowie Olimpu i Pekpolu występują także w II lidze polskiej. Mateusz Osiecki wszedł z ławki rezerwowych i zanotował dobry występ w meczu MOS Wola Warszawa - Żyrardowianka Żyrardów. 20-letni przyjmujący występuje w barwach MOS Wola oraz AZS Politechniki Warszawskiej w Młodej Lidze. W składzie Cukrownika Lublin widnieje nazwisko Łukasza Kostrzewy. Atakujący nie zagrał jednak w ostatnim meczu swojej drużyny, przegranym 2:3 z SMS PZPS Spała.

Ostatni meldunek ze sportowych aren to koszykówka kobiet. W Polskiej Lidze Koszykówki Kobiet (najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce) występuje Marzena Marciniak, wychowanka Unii Basket Ostrołęka. Zawodniczka obecnie reprezentująca klub Centrum Wzgórze Gdynia. Ósma ekipa ekstraklasy przegrała w ostatnim meczu z CCC Polkowice 42:73. Marciniak zagrała w tym spotkaniu przez 19 minut, nie zdobyła jednak żadnego punktu, notując trzy zbiórki.