„Od młodzika do Olimpijczyka”: Udane starty ostrołęckich pływaków w Warszawie [ZDJĘCIA]

Pływanie 04 listopada 2012 Komentarzy

Dwa medale 9-letniej Marysi Murawskiej to dorobek pływaków UŚKS Ostrołęka na zawodach pływackich „Od młodzika do Olimpijczyka” w Warszawie. Podopieczna Włodzimierza Janczewskiego wróciła do domu ze złotym i srebrnym krążkiem. Pozostali pływacy również osiągnęli dobre wyniki.W zawodach „Od młodzika do Olimpijczyka” brały udział dzieci z całego kraju. Ostrołękę reprezentowali przedstawiciele klubu UŚKS w składzie: Marysia Murawska, Żaklina Wikieł, Rafał Majkowski, Olek Ciepierski, Piotrek Szlachetka i Karol Bojarski.

Znakomity występ zanotowała Marysia Murawska. 9-letnia pływaczka zdobyła złoty medal na 50 metrów stylem klasycznym oraz srebro na takim samym dystansie w stylu motylkowym. Dobre wyniki młodej zawodniczki pokazują, że jest ona w ścisłej czołówce krajowej w swojej kategorii wiekowej. W warszawskich zawodach wzięła również udział Żaklina Wikieł. Zawodniczka, która wystartowała po chorobie, zajęła czwarte miejsce na dystansie 100 metrów stylem klasycznym oraz jedenaste na 100 metrów stylem motylkowym.

Dobrze popłynął również  Olek Ciepierski, zajmując szóste miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym. Pozostali chłopcy w kadrze, Rafał Majkowski, Piotrek Szlachetka i Karol Bojarski, poprawili swoje rekordy życiowe.


M. Kowalczyk

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.