Podział punktów w derbach regionu [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 22 października 2016 Komentarzy

Derby regionu w lidze okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej nie doczekały się jednoznacznego rozstrzygnięcia. Mecz KS CK Troszyn - Korona Ostrołęka, który rozgrywany był w niezwykle trudnych warunkach pogodowych, zakończył się remisem.

Od samego rana padał deszcz i w związku z tym murawa stadionu przy ul. Partyzantów nie była w najlepszym stanie. Mimo tego, zespoły z Troszyna i Ostrołęki stworzyły całkiem przyzwoite widowisko. Już w 16. minucie gola na 1:0 dla KS CK strzelił Konrad Grabowski. Korona tworzyła sobie sytuacje do wyrównania i wykorzystała jedną z nich, w 34. minucie było 1:1 po golu Karola Górskiego.

Po przerwie zobaczyliśmy kolejne gole. W 65. minucie niebywałe zamieszanie pod bramką Szczechowiaka zakończyło się golem zapisanym ostatecznie Łukaszowi Bałazemu. Pięć minut później było już 2:2 po pięknym dośrodkowaniu i strzale głową Macieja Staszczuka. Do końca meczu wynik się już nie zmienił, choć Korona atakowała i w końcówce "przycisnęła" KS CK. "Błotne derby" zakończyły się podziałem punktów: po jednym dla Troszyna i Ostrołęki.

Warto dodać, że dla Korony była to pierwsza strata punktów w tym sezonie - ostrołęczanie w dotychczasowych 11 meczach odnieśli komplet zwycięstw. Obecnie wciąż są niepokonani, ale z bilansem 11 zwycięstw i 1 remisu. O tym jak niebiesko-żółtym zależało na zwycięstwie niech świadczy fakt, że przy ostatnim rzucie rożnym w polu karnym troszynian pojawił się bramkarz Sebastian Szczechowiak. Sprawdziło się jednak powiedzenie, że "derby rządzą się swoimi prawami" - Korona była faworytem, a jednak Troszynowi udało się urwać punkty. To właśnie gracze KS CK są z pewnością dziś bardziej zadowoleni z tego rezultatu.

KS CK Troszyn - Korona Ostrołęka 2:2 (1:1)

⚽ 1:0 Grabowski '16
⚽ 1:1 Górski '34
⚽ 2:1 Bałazy '65
⚽ 2:2 Staszczuk '70

KS CK: Drężek - Abramczyk, Grochocki, Sakowski, Kopeć, Grabowski (75' Knap), Bałas, M. Kaczyński, Chromik (85' S. Kaczyński), Gutowski, Bałazy (82' Dąbrowski).

KORONA: Szczechowiak - Kowalczyk, Dawidzki, Wysocki, Karczewski, Staszczuk, Strzeżysz, Górski, Śnietka (46' Drężewski) (87' Zięba), Nosek (60' Stachowicz), Kubat.