Liga okręgowa: Korona wiosennym królem remisów

Piłka nożna 17 kwietnia 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka wciąż nie może przełamać się w rundzie wiosennej. Niebiesko-żółci w spotkaniu 20. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej odnotowali kolejny remis, tym razem 1:1 ze Żbikiem Nasielsk. Punkt dla ostrołęczan uratował obrońca Paweł Skarżyński oraz bramkarz Sebastian Szczechowiak, broniąc rzut karny.

Spotkanie rozpoczęło się niekorzystnie dla podopiecznych Michała Robaszkiewicza. W 11. minucie Michał Borkowski niefortunnie interweniował we własnym polu karnym i pokonał własnego bramkarza. Ostrołęczanie ruszyli do ataku, lecz nie potrafili wykorzystać sytuacji bramkowych. Mogło się to zemścić tuż po przerwie, gdy gospodarze wykonywali rzut karny - jedenastkę w pięknym stylu obronił jednak Sebastian Szczechowiak.

Koronie udało się wyrównać w 64. minucie za sprawą zaskakującego uderzenia Pawła Skarżyńskiego. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Korona zremisowała czwarty z pięciu wiosennych meczów. Dla zespołu z Ostrołęki oznacza to spadek na siódme miejsce w tabeli. Więcej o rozgrywkach ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej w naszym serwisie już wkrótce.

Żbik Nasielsk - Korona Ostrołęka 1:1 (1:0)
Borkowski (sam) 11 - Skarżyński 64

Korona: Szczechowiak - Borkowski, Jastrzębski, Skarżyński, Zięba, Ludwiczak (75' Buchalski), Staszczuk, Jóźwiak (46' Krawul), Drężewski, Ogonowski, Nosek.