Rusza II liga kobiet. Jantar przed meczem z KS Teresin

Piłka nożna 21 sierpnia 2015 Komentarzy

Już w najbliższą niedzielę piłkarki Jantaru Ostrołęka rozegrają pierwsze spotkanie w ramach rozgrywek II ligi kobiet (gr. mazowiecka). Reprezentantki naszego miasta pojadą na wyjazdowe spotkanie z KS Teresin. Pomarańczowe nie mają dobrych wspomnień z poprzednich meczów przeciwko tej ekipie.

W ubiegłym sezonie ostrołęczanki dwukrotnie mierzyły się z zespołem z Teresina. 5 października 2013 roku podopieczne trenera Rafała Koska przegrały przed własną publicznością 1:4, w rewanżu - 23 maja ubiegłego roku - uległy rywalkom na wyjeździe 0:4. Drużyna KS Teresin zakończyła sezon na piątym miejscu, Jantarki zajęły dziewiątą lokatę. Liczby przemawiają więc za gospodyniami niedzielnego starcia, lecz ambitne piłkarki znad Narwi z pewnością nie zamierzają się poddawać, co udowodniły w dwóch przedsezonowych sparingach.

Rywalkami Jantaru w test-meczach przed rozgrywkami II ligi były dwa silne zespoły pierwszoligowe - Stomil Olsztyn i KS Raszyn. W pierwszym z tych meczów padł bezbramkowy remis, co można uznać za bardzo dobry wynik w starciu z utytułowanym rywalem. Drugie z tych spotkań było już bardziej emocjonujące, wystarczy jedynie wspomnieć, że do przerwy wynik meczu to 4:4. W drugiej połowie piłkarki z Raszyna zdobyły zwycięską bramkę i wygrały 5:4, ale i tak Jantar dał się poznać jako ekipa niezwykle waleczna i to może zaprocentować w nadchodzących grach ligowych.

Cieszy również forma napastniczki Jantaru Klaudii Płoskiej. W meczu przeciwko KS Raszyn zdobyła ona wszystkie cztery gole dla pomarańczowych. Trener Rafał Kosek może więc liczyć na niezwykle skuteczną zawodniczkę. Czy strzeli ona bramkę również w meczu ligowym? Przekonamy się już w niedzielę. Początek wyjazdowego meczu w Teresinie zaplanowano na godz. 16.00.