Największe wydarzenia sportowe, które warto śledzić w 2020

Inne 27 lutego 2020 0 Komentarzy

Największe wydarzenia sportowe, które warto śledzić w 2020

Rok 2020 będzie pełen niesamowitych wydarzeń sportowych, które po prostu trzeba zobaczyć. W tym artykule zapoznasz się z największymi eventami na świecie. Być może zainspirujemy cię do śledzenia ich przebiegu na kanałach sportowych, a może nawet zobaczenia ich na żywo.

F1 Wietnam Grand Prix, 3-5 kwietnia, Hanoi

Fani Formuły 1 już nie mogą się doczekać wielkiego wyścigu, który odbędzie się w kwietniu, na ulicach Hanoi, na specjalnie przygotowanym torze. Hanoi Street Circuit, jak nazywa się ten tor, ma 5.607 km długości i będzie prowadził między zamkniętymi drogami publicznymi i specjalną częścią wyścigową, z której fani będą mogli przyglądać się zmaganiom kierowców.

Wydarzenie rozpocznie się już 3 kwietnia, wtedy odbędą się pierwsze sesje treningowe. 4 kwietnia natomiast zobaczymy wyścig kwalifikacyjny, a następnego dnia - wielki finał.

UEFA Champions League, Finał: 30 Maja, Stambuł

Kolejny finał UEFA Champions League to wydarzenie, które będzie śledził każdy fan piłki nożnej. Czy będzie to zacięta rywalizacja między Manchester United, Juventusem, Realem Madryt, Paris Saint-Germain, czy też o największe laury powalczą zupełnie inne drużyny?

Teraz jesteśmy już w fazie pucharowej tych rozgrywek, a świat zakładów sportowych dostarcza nam wiele emocji związanych z typowaniem oraz fascynujących newsów i statystyk. Jednak będziemy musieli poczekać do 30 maja, żeby przekonać się, kto zdobędzie koronę europejskiego futbolu na stadionie olimpijskim imienia Ataturka, w Stambule.

Euro 2020, 12 czerwca - 12 lipca, Finał w Londynie

Po czterech latach oczekiwań znów przyjdzie nam podziwiać najlepsze drużyny starego kontynentu, które zmagać się będą w batalii o tytuł mistrza Europy.

Łącznie 24 drużyny wezmą udział w zawodach. Polskiej drużynie udało się już wyjść z grupy eliminacyjnej i w czerwcu spotkamy się z reprezentacją Hiszpanii i Szwecji, a także z jeszcze jedną reprezentacją, którą wyłonią baraże. Walka o puchar będzie się rozgrywała w dwunastu różnych krajach Europy, a finał odbędzie się w Londynie.

Tour de France,  27 czerwca - 19 lipca, Francja

Miłośnicy kolarstwa czekają z niecierpliwością na kolejną edycję Tour de France, która rozpocznie się pod koniec czerwca. Jest to największa impreza tego typu na całym świecie. Weźmie w niej udział 20 drużyn, każda zawierająca 9 kolarzy.

Całkowity dystans, jaki będą musieli pokonać zawodnicy to 3600 km na trasie prowadzącej głównie przez terytorium Francji.

Olimpiada w Tokio, 24 lipca - 9 sierpnia, Tokio

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą ogromnym wydarzeniem, które z pewnością przyciągnie widzów z całego świata. Tokio zostało wybrane jako organizator już w 2013 roku, a od tego czasu miasto przeszło sporą transformację, aby lepiej przygotować się do tej imprezy.

Rząd Tokio przeznaczył 3,67 miliarda dolarów na modernizację lotnisk, infrastruktury kolejowej i oczywiście wspaniałych stadionów, na których reprezentanci całego świata będą walczyć o upragnione medale i miejsca na podium.

Finały NBA,  4 - 21 czerwca, USA oraz Kanada

Finały NBA to największe wydarzenie ze świata koszykówki, którą Polacy oglądają coraz częściej. Ostatnią drużyną, która zdobyła tytuł mistrza, była Toronto Raptors. W tym roku bukmacherzy będą prawdopodobnie stawiać na Los Angeles Lakers, Miluwakee Bucks lub Los Angeles Clippers.

O tym, kto w ostateczności dojedzie do finałów przekonamy się w ciągu kilku następnych miesięcy. Sam finał odbędzie się w środku czerwca.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu masz ochotę obejrzeć lub nawet wybrać się na jeden z wyżej opisanych eventów. Zawsze jesteśmy za wspieraniem lokalnych drużyn jak Narew Ostrołęka, lecz czasami warto też dowiedzieć się, co dzieje się w świecie sportu poza granicami województwa i kraju.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę