zdjecie 9895

KOLARSTWO

Kolarstwo 14 lipca 2021 2

Justyna Marcinkowska z KK 24h z kwalifikacją na Mistrzostwa Świata

Zawodniczka Klubu Kolarskiego 24h Justyna Marcinkowska wywalczyła kwalifikację do Mistrzostw Świata Masters w bośniackim Sarajewie. Będzie mogła wystąpić w jeździe indywidualnej na czas.

zdjecie 9895
Kolarstwo 06 lipca 2021 2

"Mocna dziewczyna z Kurpi". Świetne starty Justyny Marcinkowskiej z KK 24h

Bardzo udane starty w ostatnim czasie ma za sobą zawodniczka Klubu Kolarskiego 24h Justyna Marcinkowska. Pod koniec czerwca została wicemistrzynią kraju masters w kategorii M30. W swojej kategorii wiekowej stanęła także na podium podczas zawodów UCI Gran Fondo.

Kolarstwo 06 lipca 2021 2

Poland Bike Marathon: Rogalski czwarty OPEN, dominacja wśród juniorów

Zawodnik Regionalnego Klubu Kolarskiego Kurpie Ostrołęka Julian Rogalski bardzo dobrze spisał się podczas wyścigu Poland Bike Marathon w Perlejewie (woj. podlaskie). Na swoim dystansie Rogalski dojechał na czwartym miejscu w klasyfikacji open. Jak równy z równym rywalizował z dorosłymi zawodnikami.

Kolarstwo 30 czerwca 2021 4

714 kilometrów w 24 godziny. Wielki wyczyn kolarza z Ostrołęki

W Wysokiem Mazowieckiem odbył się kolejny kolarski wyścig 24-godzinny. Wielki sukces zanotował ostrołęcki kolarz Tomasz Jarkowski, który przejechał 714 kilometrów i zajął pierwsze miejsce. Ale to nie koniec dobrych wiadomości...

Kolarstwo 07 czerwca 2021 1

Orlen Lang Team Race: Tomasz Jarkowski (KK 24h) na podium w kat. M2

Tomasz Jarkowski z Klubu Kolarskiego 24h ma za sobą bardzo dobry start w wyścigu ORLEN Lang Team Race. Nazwisko legendarnego Czesława Langa w nazwie wyścigu jest nieprzypadkowe, jest on bowiem dyrektorem generalnym zawodów.

zdjecie 9895
Kolarstwo 07 czerwca 2021 2

Poland Bike Marathon: Udany występ kolarza RKK Kurpie Ostrołęka

Julian Rogalski z Regionalnego Klubu Kolarskiego Kurpie Ostrołęka ma za sobą udany start w wyścigu Poland Bike Marathon w Nadarzynie. W swojej kategorii zajął on drugie miejsce, a open był tuż poza pierwszą dziesiątką.

Kolarstwo 01 czerwca 2021 0

Kolarz RKK Kurpie Ostrołęka na Pucharze Polski. "Przyszłość przed nim"

Zawodnik Regionalnego Klubu Kolarskiego Kurpie Ostrołęka Julian Rogalski ma za sobą start w wyścigu Pucharu Polski MTB XCO „Rusza Peleton” w Białymstoku. "To obiecujący chłopak" - podsumowuje jego trener Paweł Niedbała, z którym porozmawialiśmy o młodym kolarzu.

zdjecie 9895
Kolarstwo 17 maja 2021 0

Wygrywał w Tour de Pologne, teraz jest mistrzem Kurpi. Wyniki ścigania w Kadzidle

Mistrzostwa Kurpi w kolarstwie MTB XC przeszły do historii. Kolarze ścigali się na dobrze przygotowanej trasie RowerPark w Kadzidle, a zawody stały na naprawdę dobrym poziomie. Poznajcie oficjalne wyniki. Mistrzem w kategorii PRO został faworyt zawodów - Marcin Białobłocki, były mistrz Polski, a także zwycięzca jednego z etapów Tour de Pologne.

Kolarstwo 15 maja 2021 8

Mistrzostwa Kurpi: Kolarze ścigali się w Kadzidle (wideo, zdjęcia)

W sobotę 15 maja w końcu, po wielu miesiącach, byliśmy świadkami dużej imprezy sportowej z udziałem kibiców. Po raz pierwszy w naszym regionie odbyły się Mistrzostwa Kurpi w kolarstwie przełajowym i MTB. W Kadzidle nie zabrakło dobrego ścigania.

zdjecie 9895
Kolarstwo 29 kwietnia 2021 0

Mistrzostwa Kurpi w kolarstwie. Nowy termin

Organizatorzy Mistrzostw Kurpi w kolarstwie przełajowym i MTB poinformowali o nowym terminie zawodów. Mistrzostwa planowane są w maju 2021 roku w Kadzidle.

Kolarstwo 24 kwietnia 2021 0

Uwaga! Mistrzostwa Kurpi w kolarstwie przełożone

Kolarskie Mistrzostwa Kurpi, które miały odbyć się w najbliższą niedzielę, nie dojdą do skutku w tym terminie. Organizatorzy poinformowali o zmianie terminu.

Kolarstwo 22 kwietnia 2021 0

Mistrzostwa Kurpi w mocnej obsadzie. Wystąpi mistrz Polski!

Już w najbliższą niedzielę w Kadzidle odbędą się Mistrzostwa Kurpi w kolarstwie przełajowym i MTB. Lista uczestników zapełnia się z każdym dniem, a wśród nich nie zabraknie prawdziwych tuzów kolarstwa. Jednym z nich jest mistrz kraju i zwycięzca etapu w Tour de Pologne.

Kolarstwo 14 kwietnia 2021 0

Kolarskie Mistrzostwa Kurpi w Kadzidle już 25 kwietnia. Trwają zapisy

25 kwietnia w Kadzidle odbędą się I Mistrzostwa Kurpi w kolarstwie przełajowym i MTB. Trwają zapisy!

Kolarstwo 07 marca 2021 8

Memoriał Kazimierza Górskiego w Teodorowie (wideo, zdjęcia)

W niedzielę 7 kwietnia w Teodorowie odbyła się pierwsza edycja Memoriału Kazimierza Górskiego. To wyścig kolarski poświęcony pamięci wybitnego ostrołęckiego trenera kolarstwa, którego pierwsza rocznica śmierci przypadła 5 marca. Wyścig poprzedziło złożenie kwiatów na grobie trenera, a także msza święta w kościele w Laskowcu.

Kolarstwo 06 marca 2021 1

W hołdzie wielkiemu trenerowi. W niedzielę Memoriał Kazimierza Górskiego

Regionalny Klub Kolarski Kurpie Ostrołęka chce upamiętnić legendarnego trenera ostrołęckiego kolarstwa Kazimierza Górskiego. W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwszy memoriał jego imienia. 5 marca przypada pierwsza rocznica śmierci znakomitego szkoleniowca.

Kolarstwo 13 lutego 2021 0

Wielki mistrz i jego związki z Ostrołęką. Pożegnanie Ryszarda Szurkowskiego

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Szurkowskiego - legendy polskiego sportu, dwukrotnego medalisty olimpijskiego. Najwybitniejszy polski kolarz miał sporo wspólnego z Ostrołęką. Bywał tu często, a w planach - co pewnie wie niewiele osób - miał nawet wielką inwestycję. 

Kolarstwo 12 lutego 2021 11

Nawiązać do złotych lat ostrołęckiego kolarstwa. RKK Kurpie Ostrołęka chce wychować przyszłych mistrzów

W ubiegłym roku w Ostrołęce powstał Regionalny Klub Kolarski Kurpie Ostrołęka. – To uzupełnienie oferty kolarskiej w naszym mieście – mówi prezes Mirosław Szczepankowski. Celem jest szkolenie młodzieży i odnalezienie prawdziwych kolarskich perełek na Kurpiach.

Kolarstwo 11 lutego 2021 1

Trenuj kolarstwo! Nabór młodzieży do Regionalnego Klubu Kolarskiego Kurpie Ostrołęka

Regionalny Klub Kolarski Kurpie Ostrołęka chce nawiązać do bogatej tradycji ostrołęckiego kolarstwa i ogłasza nabór młodzieży do sekcji kolarskiej. Kto wie, być może w naszym regionie objawi się wielki kolarski talent? Treningi startują już wkrótce. Ruszyły zapisy!

Kolarstwo 03 lutego 2021 3

"Kurpie" nawiążą do kolarskich tradycji Ostrołęki. Klub ma już licencję Polskiego Związku Kolarskiego

W Ostrołęce powstał klub sportowy nawiązujący do kolarskiej tradycji naszego miasta. RKK Kurpie za cel stawiają sobie szkolenie młodzieży. Klub ma już licencję Polskiego Związku Kolarskiego i wkrótce rozpocznie nabór.

Kolarstwo 02 lutego 2021 1

Zmarł Ryszard Szurkowski. Mało znane fakty z jego życia związane były z Ostrołęką

W poniedziałek w wieku 75 lat w szpitalu w Radomiu zmarł Ryszard Szurkowski, najbardziej utytułowany polski kolarz w historii. Rodzinnie był związany z Ostrołęką - to właśnie stąd pochodziła jedna z jego żon, a jego syn spoczywa na cmentarzu miejskim w Ostrołęce.