INNE

Inne 25 stycznia 2020 10

Dotacje dla klubów: Komisja konkursowa bez członków Komisji Sportu

Przedstawiciele Komisji Sportu nie zasiądą w komisji, która opiniować będzie wnioski o dotacje miejskie na kulturę fizyczną. Prezydent Łukasz Kulik powołał się na kwestię prawną, nadającą "wątpliwości co do zasadności ich powoływania do komisji konkursowych".

Inne 24 stycznia 2020 5

Dotacje dla klubów i stowarzyszeń sportowych. Poznaliśmy skład komisji

Wiemy już, w jakim składzie będzie obradować komisja, która zaopiniuje oferty na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Kto otrzyma największe dotacje? W dużej mierze zależeć to będzie od opinii członków komisji. Przewodniczył jej będzie wiceprezydent Maciej Kleczkowski.

Inne 21 stycznia 2020 3

Nauczyciele walczyli o mistrzostwo miasta. Poznaj zwycięzców

W hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce przy ul. Traugutta odbyły się mistrzostwa Ostrołęki nauczycieli w tenisie stołowym. Najlepszym tenisistą stołowym okazał się Paweł Czartoryski z II Liceum Ogólnokształcącego, a wśród pań zwyciężyła Małgorzata Białczak z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle.

Inne 15 stycznia 2020 9

Jak podzielą miejskie dotacje na sport? Radny ma pomysł na prace komisji

Wiceprzewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Mariusz Łuba zwrócił się do prezydenta miasta Łukasza Kulika z prośbą o możliwość uwzględnienia obecności członków komisji przy powołaniu komisji rozpatrujące wnioski o dotacje dla klubów i stowarzyszeń sportowych oraz na organizację imprez sportowych w 2020 roku.

Inne 15 stycznia 2020 0

Atleta i Świt zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrało w ubiegłą niedzielę wiele klubów sportowych. Wśród nich - UKS Atleta Ostrołęka i Świt Baranowo.

Inne 13 stycznia 2020 2

Nauczyciele - do rakiet! Czas na mistrzostwa miasta

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce jako organizator Mistrzostw Miasta Ostrołęki w tenisie stołowym nauczycieli pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki zaprasza wszystkich nauczycieli ostrołęckich szkół i przedszkoli do rywalizacji.

Inne 11 stycznia 2020 0

Sportowcy dla WOŚP. W Ostrołęce turniej piłkarski i bieg

Już jutro 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a z tej okazji w pomoc włączają się także ostrołęccy miłośnicy sportu. Na stadionie miejskim odbędzie się druga edycja Biegu WOŚP, a w hali im. Arkadiusza Gołasia czekają nas wielkie emocje piłkarskie.

Inne 09 stycznia 2020 0

Ostrołęcka Liga Badmintona. Jest terminarz, trwają zapisy

W 2020 roku startuje Ostrołęcka Liga Badmintona. Po raz pierwszy w Ostrołęce zostanie rozegrany sezon ligowy dla amatorów badmintona. W ramach zmagań ligowych odbędzie się siedem rund w grach pojedynczych i grach podwójnych. Uczestnicy będą podzieleni na grupy uwzględniające umiejętności poszczególnych graczy.

Inne 02 stycznia 2020 10

Podział środków na sport: Ruszył nabór wniosków. Nowe zasady!

Prezydent Ostrołęki wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2020 roku z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. W tym roku będą obowiązywać nowe zasady przyznawania dotacji. Podzielono je na sport młodzieżowy i seniorski.

Inne 31 grudnia 2019 1

Podsumowujemy 2019 rok. Oto najpopularniejsze artykuły sportowe

Które artykuły serwisu sportowego eOstrołęki były najchętniej czytane w 2019 roku? Jakie tematy rozpaliły Was do czerwoności? I w którym z materiałów padły prorocze słowa? Zajrzyjcie do naszego zestawienia TOP 10, w którym podsumowujemy mijający rok.

Inne 24 grudnia 2019 1

Sportowa wigilia w Aleksandrowie. Jedyna taka w regionie! (zdjęcia)

Sportowo i wigilijne jest raz w roku na placu w Aleksandrowie, w gminie Lelis. Biegam bo Lubię Ostrołęka wspólnie ze stowarzyszeniem Projekt Radomir, sołtysem i mieszkańcami Aleksandrowa aktywnie witali Świętego Mikołaja.

Inne 18 grudnia 2019 4

Sportowcy z wizytą w Urzędzie Miasta

W ostrołęckim ratuszu pojawili się ostatnio przedstawiciele środowiska sportowego. Wszystko, by otrzymać gratulacje za wyniki osiągane w mijającym roku.

Inne 16 grudnia 2019 1

Mikołajkowy turniej w SP 3. Poznaj zwycięzców

80 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostrołęce. Poznaj zwycięzców!

Inne 12 grudnia 2019 3

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza. Dźwigali atleci z Ostrołęki (zdjęcia)

Koniec listopada, jak i początek grudnia, to bardzo obfity okres w emocje dla ostrołęckich ciężarowców. 8 grudnia rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego. Rozgrywane były na pomostach siedleckiej siłowni w trzech kategoriach wiekowych, tj. do 15 lat (młodzik), do 17 (junior młodszy) i 20 lat (junior). Każda drużyna mogła liczyć maksymalnie trzy osoby. Ostrołęcki Atleta po dowództwem trenera Władysław Niedźwieckiego wystawił drużynę w każdej grupie wiekowej.

Inne 11 grudnia 2019 16

Ekstremalny bieg z przeszkodami na Dni Ostrołęki? Oto propozycja radnego

Radny Mariusz Łuba z klubu radnych Ostrołęka dla Wszystkich zaproponował prezydentowi Łukaszowi Kulikowi organizację ekstremalnego biegu z przeszkodami, który mógłby wpisać się w program Dni Ostrołęki. Czy jest szansa na Runmaggedon lub podobne wydarzenie w naszym mieście?