Squatina na zawodach w Mławie. Podium, rekordy i cenne doświadczenie [WIDEO]

Pływanie 27 października 2022 1 Komentarz

Reprezentanci Squatiny Ostrołęka zanotowali dobry start w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich "Mława dla Pływania" pod patronatem burmistrza Mławy. W zawodach wystartowało 454 zawodników z 34 klubów. W tym 12-osobowa reprezentacja Squatiny.

Squatina zdobyła podczas tego wydarzenia pięć medali. Do Ostrołęki pływacy prowadzeni przez Maję i Leszka Bieżuńskich wrócili z aż 19 rekordami życiowymi.

Kamil Szporak zdobył srebrny medal w stylu klasycznym na 50 m, bijąc nowy rekord życiowy 0:29,84. To nie jedyne podium Kamila na tych zawodach, trzeci był w stylu motylkowym.

zdjecie

Paulina Bieżuńska zdobyła złoty medal w grzbiecie i dwa srebra (motylkiem i klasycznym), również bijąc rekordy. Zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt do lat 13.

Maja Pychotka skończyła zawody z rekordami i dwoma czwartymi miejscami - w stylu motylkowym i klasycznym. Jakub Bieżuński był szósty w finale w stylu klasycznym.

W eliminacjach pływali również Blanka Mulewska, Maja Barańska, Julia Kędzierska, Mateusz Jankowski, Kornelia Rusiłowicz, Maciej Musiał, Oliwier Puka i Daniel Olszewski.

- Zawodnicy startowali również w dodatkowych startach treningowych, gdzie zajmowali dalsze pozycje. W tak młodym wieku, najważniejsza jest nauka nowych elementów technicznych i systematyczne budowanie wydolności, a wyniki zawsze odzwierciedlają podejście do treningu - podkreślają trenerzy Maja i Leszek Bieżuńscy, ciesząc się z postępów swoich zawodników.