Squatina Ostrołęka. Blanka i Maja na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych

Pływanie 11 lipca 2022 2 Komentarze

Dwie 14-letnie zawodniczki Squatiny Ostrołęka zaprezentowały się w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w pływaniu, które odbyły się w dniach 7-10 lipca w Olsztynie. Na starcie stanęło 590 zawodników i zawodniczek.

Blanka Mulewska wystartowała w swoim koronnym stylu klasycznym na 50, 100 i 200m. Na 50 stylem klasycznym w eliminacjach zajęła 19. miejsce, otrzymując awans do finału B. W finale B Blanka bijąc nowy rekord życiowy 0:37,04 wskoczyła na 17. pozycję w Polsce. 100 m stylem klasycznym - ten dystans Blanka ukończyła na 25. miejscu w Polsce, z czasem 1:22,79.

W czwartym dniu Mistrzostw Polski, zawodniczka Squatiny z nowym rekordem życiowym awansowała do finału B na 200 m stylem klasycznym. W finale B znakomicie poprawiła swój nowy rekord życiowy, aż o ponad 2 sekundy co uplasowało Blankę Mulewską na 15. miejscu Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Jak podkreślają trenerzy, "jest to wielki sukces młodej zawodniczki".

W Mistrzostwach wystartowała również Maja Barańska po przerwie zdrowotnej, na 50 m stylem klasycznym pobiła rekord życiowy 0:37,47 i uplasowała się na 23.  pozycji w Polsce.

- Młodziutkim zawodniczkom ślemy ogromne gratulacje, życzymy dużo motywacji do dalszej pracy, a rodzicom dziękujemy bardzo za obecność i pomoc w przygotowaniach zawodniczek do startów - podkreślają trenerzy Maja i Leszek Bieżuńscy, ciesząc się, że do Kamila Szporaka i Jakuba Bieżuńskiego, mających za sobą udane występy w Mistrzostwach Polski, dołączyła także Blanka.