Stroje piłkarskie na zajęcia sportowe - jak ubrać dziecko?

Inne 19 maja 2022 0 Komentarzy

 Wielu rodziców, którzy planują wysłać swoje dziecko na pierwsze zajęcia sportowe, często nie wie, jak przygotować malucha na treningi. Wbrew pozorom nie wystarczy wygodny dres i buty. Czy wiesz, jakie stroje należy kupić?

Stroje piłkarskie - jak powinny wyglądać?

Na komplet treningowy, który sprawdzi się zarówno podczas rozgrzewki i treningów, jak i podczas oficjalnych i nieoficjalnych rozgrywek składają się trzy części garderoby. Jest to wygodna, oddychająca koszulka z krótkim rękawem (typu T-shirt), spodenki sportowe o luźniejszym kroju (z częścią majtkową z przewiewnej siateczki), a także pasujące do całości getry. Getry to wyższe sportowe podkolanówki, które chronią część nogi przed urazami i maskują ochraniacze na nogi (jeśli dziecko takie nosi). Na chłodniejsze dni, warto kupić również dresy sportowe wykonane z lekkiego, lecz ciepłego poliestru. Czemu materiał ma tu tak duże znaczenie?

Poliester — materiał uznany za najlepszy w sporcie

Stroje piłkarskie wykonane powinny być ze specjalnej dzianiny, która najlepiej sprawdzi się podczas aktywności fizycznej. Powinna ona być lekka, oddychająca, nie może gromadzić wilgoci w swoich włóknach, a także nie powinna się gnieść. Dzianiną, która spełnia takie funkcje, jest poliester. Mimo że zalicza się go do włókien syntetycznych, wykazuje on niezwykłe właściwości — zapobiega nadmiernemu poceniu, jest prosty w konserwacji i trwały, Można go również personalizować!

Gdzie szukać kompletów do gry?

Jednym z lepszych sposobów na zapewnienie całej drużynie wygodnych ubrań sportowych jest zakup strojów piłkarskich bezpośrednio u producenta. Z pewnością możemy wyróżnić stroje piłkarskie PEHA, które wyróżnia wysoka jakość i możliwość wykonania bezpłatnej personalizacji na koszulkach metodą trwałej sublimacji.

Jak widzisz, wybór strojów na sam początek przygody z piłką nożną nie jest taki oczywisty. Chociaż na same zajęcia pokazowe maluch może spokojnie wybrać się w swoich prywatnych, sportowych ubraniach, to już po podjęciu decyzji o uczęszczaniu na zajęcia, konieczna będzie inwestycja w trwałe, profesjonalne komplety.

 

artykuł sponsorowany

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu: