Wraca Ekstraklasa! Legia Warszawa faworytem zakładów bukmacherskich

Inne 29 maja 2020 0 Komentarzy

Odmrażanie sportu trwa w najlepsze. Wróciła już Bundesliga, natomiast w najbliższy weekend swoje rozgrywki wznowi polska Ekstraklasa. Od razu na dzień dobry otrzymujemy krajowy klasyk, czyli rywalizację Lecha Poznań z Legią Warszawa. Klub ze stolicy jest faworytem tego starcia według kursów Totolotka Zakładów Bukmacherskich tak jak do mistrzostwa Polski.

Odmrażanie sportu trwa w najlepsze. Wróciła już Bundesliga, natomiast w najbliższy weekend swoje rozgrywki wznowi polska Ekstraklasa. Od razu na dzień dobry otrzymujemy krajowy klasyk, czyli rywalizację Lecha Poznań z Legią Warszawa. Klub ze stolicy jest faworytem tego starcia według kursów Totolotka Zakładów Bukmacherskich tak jak do mistrzostwa Polski.

Powrót Ekstraklasy – co na to zakłady bukmacherskie?

Cieszymy się, że wróciła duża piłka, bo tak można mówić o Bundeslidze. Jednak nic tak nie raduje, jak coś na własnym podwórku. Można wysnuć tezę, że w nadchodzący weekend Ekstraklasa będzie najlepszą grającą ligą po niemieckiej. Świadczy o tym także fakt, że prawa do pokazywania naszej krajowej, najwyższej klasy rozgrywkowej zostały sprzedane międzynarodowo – między innymi do stacji w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Dani, Szwecji, Norwegii czy Izraelu. Od początku maja możemy już w Polsce wejść na boisko i pokopać amatorsko. Natomiast po dwóch miesiącach treningi wznowiły także kluby niższych lig, a najbardziej cieszy także fakt, że wraca sport na szklanym ekranie.

W związku z tym warto przypomnieć, jak wyglądała sytuacja w Ekstraklasie, kiedy ta była zmuszona wstrzymać swoje rozgrywki. Przede wszystkim wydaje się, że Legia Warszawa pewnie zmierza po mistrzostwo Polski, mając już aż osiem punktów przewagi nad wiceliderem. Stołeczni są zdecydowanym faworytem zakładów bukmacherskich do wygrania ligi. Mówi o tym nie tylko wynik, ale także styl, ponieważ piłkarze Legii mają najwięcej strzelonych goli w lidze – o dziewięć więcej od drugiego klubu w tym aspekcie, Lecha Poznań.

Jednak za plecami Legii Warszawa szykuje się już niesamowita walka o wicemistrzostwo Polski. Ścisk jest duży i wystarczy przytoczyć, że pomiędzy drugą i szóstą drużyną są zaledwie dwa punkty różnicy. Walka toczy się nie tylko o końcowe podium, ale także o udział w pucharach europejskich – druga i trzecia ekipa na koniec sezonu będzie miała prawo uczestnictwa w I rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Europy.

 

Kluby Ekstraklasy rozegrały do tej pory 26 kolejek. Tak jak w poprzednich latach, po czterech następnych meczach piłkarzy czeka podział tabeli na pół – na grupę mistrzowską oraz spadkową. W tak zwanej rundzie finałowej dojdzie jeszcze do siedmiu meczów, gdzie każdy zagra z każdym. Jak sam widzisz, jeszcze wiele może się wydarzyć. W związku z tym łatwo założyć, że bliżej końca drużyny będą miały odmienne cele, co z pewnością będzie odzwierciedlone w kursach zakładów bukmacherskich. Przykładowo ekipa walcząca jeszcze o udział w europejskich pucharach będzie miała zdecydowanie więcej motywacji niż ta, która będzie już pewna środka tabeli.

Czego spodziewać się po klasyku Lech kontra Legia?

Spotkania pomiędzy Legią Warszawą oraz Lechem Poznań zawsze rozgrzewają polskich kibiców piłki nożnej. Hiszpania ma Gran Derbi, a my mamy swój klasyk. Niezależnie od rezultatów, starcia te zawsze wydzielają większe emocje. Tym razem mamy sytuację, kiedy oba kluby są w górnej części tabeli. Jak prędzej wspomniałem, Legia jest faworytem zakładów bukmacherskich do mistrzostwa Polski, natomiast Lech z realnymi aspiracjami na wicemistrzostwo. Dodatkowo patrząc na statystyki tego sezonu, w szranki stają drużyny z największą liczbą zdobytych goli – także liczymy na to, że będzie interesująco!

Tak jak w całym sezonie, tak w sobotnim pojedynku, który rozpocznie się o godz. 20:00, Legia Warszawa jest w roli faworyta zakładów sportowych. Jednak tym samym Lech nie jest definitywnie skreślany. Pod uwagę trzeba brać długą przerwę i właściwie wiele statystyk można odstawić w kąt, ponieważ każda drużyna w nadchodzącej kolejce może być inna niż przed przerwą. Wpływ na formę będzie miało nie tylko roztrenowanie piłkarzy, ale także fakt, że spotkanie odbędzie się bez kibiców. O ile nie ma się co oszukiwać, że na wielu stadionach nie zrobi to różnicy… to w takim klasyku atmosfera na pewno byłaby gorąca.

Mimo że Lech oraz Legia to ekipy, które są najbardziej ofensywnymi i skutecznymi w Ekstraklasie, to zakłady wzajemne Totolotek więcej szans dają na fakt, że kibice przed telewizorami zobaczą mniej niż trzy gole.

Co ciekawego w weekend serwuje nam jeszcze Ekstraklasa?

Szukając spotkań, które w najbliższej kolejce Ekstraklasy mają jeszcze jakieś większe znaczenie, niewątpliwie rzucimy okiem na niedzielę. Tam o 15:00 na boisko wybiegną piłkarze Cracovii i Jagiellonii – obie drużyny mogą i jeszcze marzą o końcowym podium, a w efekcie udziale w europejskich pucharach. Mimo że do zakończenia sezonu jeszcze w sumie jedenaście spotkań, to przegrana w takim starciu może utrudnić aspiracje jednej ze stron. Tutaj zakłady bukmacherskie wyżej stawiają szanse krakowian – z pewnością wpływ na to ma lepsza pozycja w tabeli oraz fakt grania na swoim stadionie. Chociaż jak pokazały dwie poprzednie kolejki Bundesligi, gospodarze nie mają już aż tak dużego handicapu własnej murawy, jak przed przerwą.

Na zakończenie niedzieli starcie Lechii z Arką. Chociaż sportowo wydaje się tutaj, że Gdańszczanie nie powinni mieć problemu z wygraną, to mamy spotkanie derbowe o wyższym znaczeniu – kto rządzi w Trójmieście? Ale znowu wracamy do jednego faktu. Jak duże znaczenie będzie miała taka rywalizacja bez kibiców. W normalnych okolicznościach przy tego typu starciach fani obu drużyn motywowali się bardziej niż na inne ligowe pojedynki. Faktem jest natomiast, że patrząc na kursy zakładów sportowych Totolotek, Lechia Gdańsk jest największym faworytem w najbliższej kolejce spośród wszystkich ekip Ekstraklasy. Jednak boisko może wszystko zweryfikować.

Tylko legalne zakłady bukmacherskie w Polsce

W tekście odnoszę się do faworytów według kursów zakładów bukmacherskich. Każdy musi znać ryzyko wynikające z hazardu jakim jest uzależnienie. Absolutnie typowania nie można traktować jako potencjalnego źródła zarobku, natomiast pożyczanie pieniędzy na obstawianie czy chęć odegrania się po przegranych zakładach oznacza, że powinno się przestać obstawiać i zwrócić o pomoc. W naszym kraju można obstawiać tylko u legalnych bukmacherów, z zezwoleniem z Ministerstwa Finansów, jak np. Totolotek, który działa na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 02.04.2019 r., o nr PS4.6831.8.2018. Obstawianie w nielegalnych firmach grozi karą.

Autor tekstu: Damian Maniecki (@Maniecki_Damian na Twitterze) - redaktor Zagranie.com, fanatyk żużla, sportów walki i hokeja na lodzie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę