Wyjątkowi goście na otwarciu stadionu w Łysych! W tym były selekcjoner... [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 24 sierpnia 2023 0 Komentarzy

To było otwarcie w wielkim stylu. Choć piłkarze GKS Łyse tylko zremisowali z GUKS Krasnosielc 1:1, to pierwszy mecz na nowym stadionie w Łysych wypadł okazale: także pod względem gości przybyłych na uroczystość. Był m.in. były selekcjoner reprezentacji Polski.

fot. Gmina Łyse

Całkowity koszt budowy stadionu lekkoatletycznego w Łysych (przystosowanego też do wymogów piłkarskich) wyniósł 4,7 mln zł. - Nowo wybudowany stadion wyposażony jest w boisko trawiaste o wymiarach 100x55m, bieżnię prostą o dł. 100m i 110m, skocznię do skoku w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku wzwyż - wymienia wójt Grzegorz Fabiszewski we wpisie na stronie gminy Łyse.

Na otwarcie stadionu w Łysych przybyło wielu gości. To było niewątpliwie wielkie święto całej gminy. Na tę wyjątkową chwilę do Łysych przyjechali m.in. 

  • były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel, który spotkał się także z mieszkańcami;
  • parlamentarzyści Henryk Kowalczyk i Arkadiusz Czartoryski;
  • wicewojewoda Sylwester Dąbrowski;
  • radni wojewódzcy Marcin Grabowski i Mirosław Augustyniak;
  • samorządowcy na czele ze starostą Stanisławem Kubłem;
  • i wielu innych gości, w tym największy przedsiębiorca w regionie, jeden z najprężniej działających ludzi biznesu w Polsce, Józef Bałdyga z Łysych;

Szczególnie obecność Jerzego Engela dodawała prestiżu całej uroczystości. To twórca sukcesów polskiej reprezentacji piłkarskiej na początku XXI wieku - pod jego wodzą biało-czerwoni awansowali na mundial pierwszy raz od 16 lat. W Korei nie wyszli z grupy, ale emocje, jakie wtedy dawali całemu narodowi są bezcenne.

Jak wygląda stadion w Łysych? Zobaczycie tutaj.

Źródło: Gmina Łyse
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.